Як у Рівному заманити вчителя в школу?

Як у Рівному заманити вчителя в школу?

Молоді люди не хочуть працювати вчителями у Рівному. Такий висновок зробили в управлінні освіти, коли за два роки порівняли кількість новоприбулих педагогів у школи та дитсадки міста.

Андрій Мазур, начальник міського відділу освіти в ефірі ITV:

— У дитячих садках міста є 59 незакритих вакансій, зокрема: 19 вакансій працівників з комплексного обслуговування, асистентів вихователя, 19 вакансій помічників вихователя. Щодо шкіл, то зараз є 43 вакансії вчителів, зокрема: фізики, хімії, української мови.

Торік ми прийняли на роботу лише 10 молодих вчителів. У вчителя низька заробітна плата. З усіма нарахуваннями та надбавками молодий вчитель отримуватиме лише 8 тисяч гривень. Якщо вчитель пропрацював більше 10 років, то отримує зарплату приблизно 11 200 гривень. Директори шкіл між собою жартують, що ще рік-два і будуть ловити людей на вулиці, щоб завести на роботу в школу.

Алла Черній, голова постійної комісії Рівненської обласної ради з питань гуманітарної політики:

— Проблема в освіті є, і цього ніхто не приховує. Освітянські кадри старіють. Багато вчителів пенсійного віку, а їх немає ким замінити. Найбільш критична ситуація у селах. Адже молоді, яка б хотіла працювати вчителем, дуже мало. На мою думку, першою причиною є мотивація абітурієнтів у педагогічних закладах. Бо молоді люди, які подають документи на навчання, точно знають, яка заробітна плата у вчителя. Заробітну плату педагогам не піднімали уже протягом 4–5 років. Тому можна стверджувати, що молодь, поступаючи в університет, обирає свою професію неусвідомлено. Людина вчиться лише для того, щоб отримати диплом. Як результат, після завершення навчання випускники не йдуть на роботу за спеціальністю, а шукають себе в іншій сфері. Престиж професії вчителя не впав, проте заробітна плата потребує кращого. По-друге, професія вчителя потребує великого розумового навантаження після роботи. Бо ми живемо у період реформ. Через це зараз вчителю доводиться багато залишатися після уроків та виконувати певні завдання вдома. Не всі на це готові.

Богдан СЛОНЕЦЬ.

Новини Рівне