Риба на столі в українців завжди була бажаним гостем – смажена, копчена, солона чи вуха на природі. Та звідки вона береться? В Україні є цілі регіони, де рибна промисловість – не просто хобі, а серйозна справа, яка годує людей і дає робочі місця. Давайте розберемося, де саме ловлять і вирощують рибу в нашій країні.
Основні регіони рибної промисловості України
- Південь України: Одещина, Миколаївщина, Херсонщина
Південь – то, як кажуть, рибний край. Чорне море, лимани, плавні – всюди риба. Особливо славиться Одещина: бичок, камбала, оселедець – тут цього добра вдосталь. У Херсоні ще й ставки, де розводять коропа, товстолоба, амура. На Миколаївщині теж не пасуть задніх – рибні господарства працюють біля Південного Бугу.
- Азовське узбережжя: Запорізька, Донецька області
Азовське море колись годувало цілі села. Найбільше славився бичок – жарений, в’ялений, сушений. Та й тюлька, судак, камбала – теж тутешні делікатеси. Запоріжжя – великий центр вилову, особливо в районі Бердянська. Донбас також займався рибальством, але через війну тепер справи тяжкі.
- Придніпров’я: Дніпропетровська, Черкаська області
Дніпро – то річка, яка завжди годувала людей. Тут і короп, і лящ, і щука. Біля Кременчуцького водосховища на Черкащині працюють підприємства, що вирощують товстолобика, білого амура. Дніпропетровщина також має ставки та рибні ферми.
- Західна Україна: Волинь, Рівненщина, Львівщина
Тут ставка на ставки і озера. Волинські озера – Світязь, Пісочне, Пулемецьке – славляться щукою, коропом, сомом. Люди часто їдуть сюди не лише за відпочинком, а й порибалити. На Рівненщині та Львівщині працюють невеликі господарства, де вирощують коропа, товстолобика, форель.
- Карпати: Закарпаття, Івано-Франківщина
У Карпатах – своя рибна справа. Тутешні гірські річки – то царство форелі. Багато садків, де її вирощують. Туристи приїжджають не тільки гори побачити, а й посмакувати свіжою рибкою.
Вирощування риби у ставках та фермах
Останніми роками все популярніше стає вирощування риби у ставках і спеціальних рибних фермах. Це зручно – риба росте під наглядом, її не треба шукати у відкритих водах. Вирощують переважно коропа, товстолоба, білого амура. У Карпатах – форель. Фермери кажуть, що попит є, бо люди хочуть свіжу рибу.
Вирушати на рибалку потрібно з якісними та перевіриними риболовними снастями. Інтернет-магазин Shimano пропонує риболовне споряджння від найкращих виробників та за доступними цінами. Обирайте: високоякісні спінінги, котушки, сигналізатори покльовки, приманки та інші риболовні аксесуари.
Проблеми та перспективи рибної промисловості
Не все так гладко. Браконьєри, забруднення водойм, а тепер ще й війна – це все б’є по рибалках. На Півдні, в зоні бойових дій, багато підприємств призупинили роботу. Але там, де тихіше, фермери працюють, бо розуміють: рибна справа – це майбутнє. В Україні багато води, тому можливості для розвитку великі.
Рибна промисловість в Україні живе – на морях, річках, озерах, ставках. Найбільше рибою славиться Південь, Азовське узбережжя, Дніпро, Волинь, Карпати. Люди працюють, попри всі труднощі, бо знають: риба завжди буде на столі в українців.