Автоцивілка — що треба знати кожному водію

Автоцивілка — це страховий договір, що допоможе уникнути значних фінансових втрат у випадку, коли ви втратили пильність на дорозі та спровокували ДТП. Тобто поліс допоможе, коли з вашої вини постраждало чуже авто, здоров’я та життя людей, що перебували в ньому. Це також стосується мотоциклістів, водіїв вантажівок і автобусів. Щоб винуватець аварії в одну хвилину не став банкрутом тільки тому, що потрапив у ДТП, з усіма подальшими жахливими наслідками для нього та його родини, держава і зробила страховку ОСЦПВ обов’язковою за законом. Це надійний формат фінансового захисту громадян — учасників дорожнього руху.

Відсутність поліса ОСЦПВ — які штрафні санкції передбачені

Стаття 126 Кодексу про адміністративні порушення вказує, що водія, у якого під час дорожнього руху був відсутній поліс автоцивілки, буде покарано штрафом у розмірі від 425 до 850 грн. Стаття не вказує, скільки штрафів можна стягнути з водія без страховки ОСЦПВ, тому його можуть оштрафувати декілька разів навіть за один день.

Але це не так страшно, як те, що у разі відсутності поліса винуватець ДТП буде усі завдані збитки відшкодовувати самотужки. Тому слід не забувати купити автоцивілку (https://arsenal-ic.ua/product/avtostrahuvannya/avtocivilka) вчасно.

Що гарантує поліс ОСЦПВ та який розмір страхових виплат

Кожен власник обов’язкової автостраховки може розраховувати на компенсування постраждалим усіх витрат на ремонт машини та шкоди, яка була завдана життю та здоров’ю. Це зробить страхова компанія винуватця ДТП. Але договір не передбачає виплат самому власнику такого поліса. Тобто ремонтувати свій автомобіль він буде власним коштом. Хоча, якщо він заздалегідь придбав поліс добровільного страхування КАСКО, то тоді його страхова компенсує витрати на ремонт його власної машини також.

На сьогодні розмір страхових виплат наступний:

  • якщо завдано матеріальних збитків, законом передбачено виплатити суму у розмірі 160 тис. грн;
  • якщо постраждалим особам буде потрібно лікування та реабілітація, то кожен із них може розраховувати на суму удвічі більшу — до 320 тис. грн.

При бажанні ці виплати можуть бути ще більшими. Так, наприклад, страхова компанія «Арсенал Страхування» пропонує своїм клієнтам збільшити розмір імовірної компенсації на суму від 50 тис. до 1 млн грн.

Як краще придбати автостраховку

Починаючи з 2018 р. українські водії отримали можливість купити поліс ОСЦПВ онлайн. Тобто для придбання цієї страховки вже не обов’язково їхати до офісу компанії. Можна сидячи дома в комфортних умовах за 5 хвилин оформити страховий договір і отримати на свою електронну пошту автоцивілку. Це так званий е-поліс, юридична сила якого точно така ж, як і у паперового варіанту.

Перевірити його дійсність дуже легко — достатньо зайти на сайт МТСБУ та ввести у спеціальне вікно унікальний номер поліса. До ще однієї переваги е-поліса можна віднести те, що загубити його практично неможливо, якщо електронний документ зберегти на різних пристроях. Е-поліс неможливо фальсифікувати на відміну від паперового — при оформленні його номер одразу потрапляє до загальної бази МТСБУ.

Новини Рівне