Юля читає: фанатка трилерів про феміністичний історичний роман з елементами містики

Юля читає: фанатка трилерів про феміністичний історичний роман з елементами містики

Юлія Приступа із основною читацькою рекомендацією.

Юлія Приступа із Сарн здебільшого проводить час на роботі, проте знаходить його і на книги. На книжковій полиці дівчини — трилери, а ще романи й фентезі. Із СарниNews.City сарненчанка поділилася своїми читацькими рекомендаціями.

«І фентезі, і трилери, і любовні романи»

Юлі — 23. Сарненчанка працює заступницею керуючої магазином, тож більшість часу проводить на роботі. Ділиться: на хобі його дуже мало, проте за можливості читає й подеколи займається власним невеличким книжковим блогом у TikTok.

— Раніше виділяла по годинці читання або по декілька розділів на день. Бувало, влаштовувала собі таке: сьогодні маю прочитати один або два розділи (залежно від самого розділу). Читаю десь по 50-80 сторінок за годину — це залежить від книги. Але по кількості зараз мало на місяць: одна-дві, — розповідає Юлія Приступа.

Перевагу надає друкованим книгам — любить їхній запах. Коли сідає читати, запалює свічку, робить каву й абстрагується — щоб ніхто не відволікав.

— Я людина різностороння, читаю практично все: і фентезі, і трилери, і любовні романи. Взагалі фанатка трилерів. Мені лише не подобається мотиваційна література, — розповідає Юля. — Зазвичай читаю зарубіжних авторів. З українських маю книгу Іларіона Павлюка «Я бачу, вас цікавить пітьма», але до нього поки не дійшла.

«Довела, що може бути не гіршою, ніж чоловіки»

Головна книжкова рекомендація від Юлії Приступи — «Анатомія: історія кохання» Дани Шварц. Книга про героїню, яка відмовляється від нав’язаного тогочасним суспільством життя для жінки й самотужки вивчає анатомію.

— Можна подумати, що це просто «мильний» роман про любов, але ця книга насамперед про любов дівчини до своєї професії. У 1800-ті роки жінкам взагалі було складно чогось досягнути. Героїня хотіла бути лікаркою, проте тоді таку можливість мали лише чоловіки. Та й навчатися могли теж тільки вони, — розповідає читачка. — Але дівчина досягла свого й довела, що може бути найкращою і точно не гіршою, ніж чоловіки. Їй це вдалось.

Юля читає: фанатка трилерів про феміністичний історичний роман з елементами містики

Основна читацька рекомендація сарненчанки Юлії Приступи.Фото: Колаж — СарниNews.City

У книзі про вірус, від якого на той час не було ліків. Дівчина з доволі багатої, аристократичної сімʼї, самостійна вивчала медичну теорію. Оскільки досліджувати на практиці було складно, вона звернулася до викрадача трупів із могил, які надавали свої послуги за гроші, хоч це і каралось.

— Між ними зав’язалась історія кохання. Проте ця книга більше про відданість професії. — зазначає сарненчанка. — Ще є друга частина, та її я не читала. В захопленні від першої — проковтнула за два дні. Коли починала читати, мені не подобалось, але після сторінки 50-тої мене захопило.

ТОП-3 читацькі рекомендації

«Ніколи не бреши» Фріди Мак-Фадден

— Про молоду сімʼю, яка одружилась пів року тому та шукала дім. Вони знайшли гарний будинок, поїхали на огляд, але оскільки була завірюха і їх замело снігом, вони там застрягли. Дім належав психіатрині, яка зникла безвісти. У домі залишилися всі її речі. Головна героїня наткнулася на кімнату із касетами, де були записані її пацієнти. Коли я читала, то на половині книги підозрювала у зникненні власниці будинку всіх, крім того, хто кого справді мала б. Історія дуже заплутана.

«Гіпотеза кохання» Алі Гейзелвуд

— Це вже для тих, хто любить щось миле й романтичне. У книзі про дівчину, яка вивчає біологію. Вона саме розійшлася зі своїм хлопцем. Її подруга за неї дуже переймалася і хотіла знайти для неї бойфренда. Сама ж почала зустрічатися з її колишнім, тому відчувала провину. Героїня не хотіла нових знайомств, тож, аби позбутися допомоги подруги, зробила вигляд, що хлопець у неї є. У коридорі поцілувала випадкового хлопця, а потім попросила його зіграти її бойфренда. Загалом книга для відпочинку.

«Четверте крило» Ребекки Яррос

— Ділиться на пʼять книг, з яких написані лише дві. Перша частина, в якій все починається, найбільш вайбова. Це фентезі про драконів і вершників. У книзі є школа — там люди діляться на писарів, вершників й інших. Головна героїня виглядає доволі слабкою, але насправді довела, що їй усе під силу. Її неодноразово хотіли прибрати з дороги, правила в школі дуже жорсоткі, але своєю хитрістю вона впоралась. Дівчина готувалася стати писаркою, але мама сказала, що вона буде вершницею, якщо пройде відбір, а точніше парапет — крізь вітер, дощ й інші погодні умови.

Юля читає: фанатка трилерів про феміністичний історичний роман з елементами містики

Читацькі рекомендації Юлії Приступи.Фото: Колаж — СарниNews.City

Читацька антирекомендація

«Жага» Трейси Вульф

— Чесно, ще не читала книги, яка би взагалі не сподобалось. Проте є одна, яку я закинула — це «Жага» Трейси Вульф. Вона популярна, я піддалася класним відгукам, бо її активно рекомендували. Але почала читати й закинула десь на сотій сторінці. Нічого для себе там не побачила й не хочу далі її читати. Часто здається, що книга нецікава, але до кінця прочитання вона може навіть стати моєю улюбленою. Тут не так.

Юля читає: фанатка трилерів про феміністичний історичний роман з елементами містики

Читацька антирекомендація Юлі Приступи.Фото: Колаж — СарниNews.City

Новини Рівне