Робоча група при Рівненській ОВА.
У список нематеріальної культурної спадщини Рівненщини включили традиції з Рокитнівської, Немовицької та Сарненської громад. У перелік також увійшли ще шість звичаїв з інших громад області.
Хто повідомляє: Рівненська обласна державна адміністрація.
У чому суть
У список нематеріальної культурної спадщини Рівненської області увійшли девʼять елементів, три з яких — із Сарненського району. Зокрема, це танцювальні традиції села Люхча Сарненської громади, а також традиції виготовлення тканих доріжок із Рокитнівської громади та воскової свічки методом «вмочування» з Немовицької громади.
— В кожній громаді Рівненщини є багато елементів культурної спадщини. Вони потребують як популяризації, так і збереження та охорони. Ці 15 елементів, які долучаються до обласного переліку, будуть також розглядатися як такі, що можуть бути внесеними до Національного реєстру чи навіть до ЮНЕСКО, — зауважив заступник голови Рівненської ОВА Ігор Павленко.
Загалом список нематеріальної культурної спадщини Рівненщині складається з 15-ти елементів. Шість із них включили в перелік раніше — це «Писанка», «Кобзарство», «Традиція наряджання могильних хрестів на Рівненському Поліссі», «Приготування української традиційної страви "Голубці"», «Етнокультурний центр Рівненського ПДМ як краща практика збереження НКС Рівненського Полісся» та «Весільний обряд "Читання корони"».
До слова, начальниця Управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк зазначила, що під час засідання робоча група розглянула понад 40 елементів нематеріальної культурної спадщини. Частину з них потрібно доопрацювати, частину рекомендували обʼєднати як традицію між громадами.
Що було раніше
13 грудня в Сарнах для військовослужбовців і ветеранів провели майстер-клас зі створення головного різдвяного атрибута українців. За півтори години учасники під наставництвом Тетяни Галах сплели спільний дідух. Його розіграють на благодійному аукціоні.