Київське Динамо підписало грузина 18-річного Александре Пейкрішвілі «Динамо» (Тбілісі). Наскільки я розумію, то це гравець середини поля, профайлу Миколи Шапаренка. Спочатку Пейкрішвілі буде грати за юнацькому команду зі столиці України, а далі вже буде видно.
Александре Пейкрішвілі (в центрі)
Александре тренувався із першою командою, але так і не дебютував у чемпіонаті Грузії. Стабільно виступав за другу команду «Динамо» (Тбілісі). Капітан збірної Грузії свого віку.
«Динамо» (Тбілісі) має серйозні фінансові проблеми. Тому готове прощатися зі своїми талантами за дуже не великі гроші. Капітан першої команди зимою ледве не перейшов до черкаського ЛНЗ. «Динамо» (Тбілісі) потрібні гроші.
У першій команді «Динамо» (Київ) перебір центральних півзахисників. Конкуренцію просто шалена, навіть якщо буде проданий Микола Шапаренко. В юнацькій команді ситуація аналогічна. Є Роман Саленко — 2005 року народження. 20006 -го — Кирило Осипенко, Давид Білий. 2007 — Богдан Редушко та 2008 — Павло Люсін. Всі за потенціалом можуть дорости до першої команди та національної збірної. Плюс ще сватають до команди Раміка Гаджиєва та Данила Хана. Конкуренція — це здорово, але перебір гравців — нічого хорошого не дає. Я знаю по прикладу хорватського футболу, що в «Динамо» (Загреб) чи «Хайдуці» у молодіжних командах завжди пріоритет хорватам, а легіонери вже потім.
У «Динамо» була дуже гарна історія із Кахою Каладзе. Взяли ноунейма, який дуже швидко став основним гравцем та був проданий за великі гроші. Потім час від часу приїздили гравці із Грузії до Києва, але ніхто не зміг повторити шлях Каладзе.
Останній приклад — це Гіо Цітаїшвілі, на якого подавали величезні сподівання, але сьогодні він грає тільки за «Динамо» (Батумі). Нічого до цього не показав у Польщі. Проблема грузинських футболістів — недисциплінованість, відсутність характеру, бажання працювати багато над собою.
У «Шахтарі» були дуже талановиті Торніке Окріашвілі та Георгі Арабідзе. Гравці із величезним потенціалом, але абсолютно без характеру. Без цього неможливо грати у футбол на високому рівні. Потрібна стабільність, а не залежність від настрою.
Був певний період у Європі, коли у сильних чемпіонатах грузинів майже не було. Єдиним, хто подавав сподівання, був тоді ще півзахисник «Гента» Георгі Чаквертадзе. Чак сьогодні грає тільки у Чемпіоншипі за «Уотфорд». Багато чого змінилося після трансферу Хвічі Кварацхелії до «Наполі». Кожен клуб собі захотів нового Хвічу. Недорогого гравця з величезним потенціалом. Плюс Георгі Мамардашвілі дуже здорово виступає за «Валенсію». Чемпіонат Грузії слабкий. Місцеві клуби готові продавати свої таланти за приземлені гроші. Тому знову грузини стали актуальними та радарі європейських клубів.
Зараз вже нове покоління футболістів із Грузії. Вони не будуть гуляти, їх не потрібно змушувати тренуватися та не буде скандалів, якщо він не потрапив до основного складу. Це вже ментально зовсім інші гравці. Максимально професіонали, у яких футбол не відходить на другий план після отримання перших великих грошей. Той же Пейкрішвілі не говорить російською мовою, тільки англійською.
«Шахтар» підписав двох флангових захисників — Іраклія Азарові та Георгія Гочолеішвілі. Я б не сказав, що це якісь топ-футболісти, з величезним потенціалом. Але за приземлені гроші — гравці доволі хорошого рівня. Я так розумію, що це робота нинішнього шеф-скаута «Полісся» Анатолія Волкова, який раніше працював у «Шахтарі» та дуже добре знає грузинський ринок. До Житомира влітку приїхав грузин Георгі Майсурадзе. «Динамо» (Київ) також потрібно мати свою присутність у грузинському футболі, слідкувати за місцевим ринком. Там не за всі гроші світу можна знайти дуже цікавих футболістів. Плюс вони не будуть боятися їхати грати в Україну.
Сергій ТИЩЕНКО