Фахівці з Києва, Запоріжжя та Хмельницького завітали до Рівного, щоб ознайомитися з роботою «зеленої кімнати», яка створена на базі комунального закладу КЗ «Денний центр соціально — психологічної допомоги».
Про це повідомили в Рівненській обласній раді.
Працівниці прокуратури, поліції, адвокатки, психологині та представниці громадських організацій з інших регіонів дізналися про рівненський досвід створення такого простору, а також сервіси для постраждалих від насильства, які функціонують в центрі.
«Учасниці візиту детально ознайомилися з обладнанням, технічним оснащенням, побачили можливості проведення допиту та опитування дитини у нетравмуючих умовах. Ми передали колегам наші напрацювання — пам’ятки щодо допиту (опитування) дітей, які стали свідками чи жертвами насильства», — розповідають у закладі.
Зазначається, що Денний центр соціально-психологічної допомоги став одним з перших в Україні комунальних закладів, на базі якого відкрили «зелену кімнату».
Як зауважила його директорка Олена Бобровська, раніше такі кімнати існували лише при правоохоронних структурах.
«Зелена кімната» – це спеціально облаштований простір, в якому з неповнолітніми спілкуються педагоги, психологи та правоохоронці. Йдеться про дітей, які стали свідками чи жертвами насильства, або самі мають конфлікт із законом.
У Денному центрі «зелену кімнату» відкрили влітку 2023 року. Відтоді на опитуваннях з фахівцями побували 29 дітей, з яких 18 – у цьому році. Подробиці спілкування спеціалісти не розголошують. Зауважують тільки, що для дитини зустрічі поза будівлею прокуратури чи поліції – менш стресові, а для правоохоронців та психологів – більш ефективні.
Днями ще одну «зелену кімнату» відкрили в місті Дубно фахівці Дубенського відділу поліції спільно з міською радою, яка надала приміщення та зробила там ремонт. Ще два таких простори від 2023 року облаштовані в Острозі та Сарнах. Відкрити «зелені кімнати» планують в усіх колишніх районних центрах Рівненщини.