Бюджет Рівного — понад 3,6 мільярда

Бюджет Рівного — понад 3,6 мільярда

Наприкінці року в сесійній залі міськради довго сперечалися щодо витрат з бюджету: що важливіше, на чому зекономити і від чого можна відмовитися. А тим часом під вікнами сесійної будівлі на Поштовій зібралася група активістів з плакатами, які вимагали від влади виділити більше коштів на підтримку військових.

Загалом бюджет громади на рік становитиме понад 3,68 мільярда гривень. Левова частка, як і завжди, піде на зарплати, податки, оплату комунальних послуг, а також — на різноманітні муніципальні програми. Також 2,3 млн передадуть обласному бюджету як витрати для обласних комунальних закладів на реабілітацію захисників, соцпослуги в інтернатах та підтримку тих, хто в скруті. Ще один мільйон піде субвенцією на Рівненську районну раду. А ще місто планує позичити 64 млн у Європейського інвестиційного банку на капремонт рівненських ліцеїв № 8 та № 13.

Але найбільше суперечок було через різницю між тим, скільки планують витратити на підтримку військових і скільки — на благоустрій у місті.

Роман Денисюк, депутат міської ради Рівного:

— Для розуміння: на благоустрій пропонується виділити 406,5 млн гривень. Зок-рема: 35,2 млн — на озеленення, утримання та догляд за зеленими насадженнями; 100 млн — санітарне утримання доріг, вулиць; 100 млн — поточний ремонт вулично-дорожнього покриття; 60 млн — поточний ремонт прибудинкових територій; 11 млн — інші роботи з благоустрою. На капітальний ремонт обʼєктів благоустрою пропонується 45 млн грн, в тому числі: 14 млн — ремонт ділянки вул. В’ячеслава Чорновола (на Щасливе); 5,02 млн — ремонт ділянки на вул. Шевченка; 9,523 млн — ремонт тротуарів вул. Соборної на ділянці від вул. Корольова до вул. Млинівської; 6,57 млн — ремонт вул. Корольова. А на підтримку ЗСУ — 8 млн на програму мобілізаційної підготовки та оборонної роботи (купівля в тому числі екофлоу) та 100,844 млн на програму забезпечення квадрокоптерами (купівля дронів).

При прийнятті бюджету озвучив дві пропозиції для збільшення підтримки ЗСУ на суму 100 млн і 20 млн. Але за ці пропозиції не вистачило 3–6 голосів!

Депутат Сергій Васильчук знайшов іншу можливість, звідки можна перенаправити захисникам додаткових 20 мільйонів — від продажу міської землі. За цю пропозицію колеги таки проголосували. Тож загалом на закупівлю дронів з бюджету піде 130 млн.

Оксана Герус, в.о. начальника міського управління бюджету і фінансів:

— Видатки бюджету, за мінусом обов’язкових, становлять всього 835 мільйонів гривень, якщо з першою пропозицією бюджетної комісії — до 845 млн. Обов’язкові видатки, які в нас включено у загальний фонд — порядка 2,7 млрд. Це захищені статті: заробітна плата, нарахування, медикаменти і перев’язувальні матеріали, продукти харчування, комунальні послуги та енергоносії, обслуговування внутрішніх боргових зобов’язань, реверсна дотація у 176 мільйонів, субвенції обласному та районному бюджетам, соціальне забезпечення (141 млн), інші поточні видатки, штрафи, пеня, судові витрати. Резервний фонд — 26 млн. Видатки цільового спрямування — 4% ПДФО (112 млн), видатки на інші відшкодування, навчання дітей у приватних школах та садках, пільгове перевезення…

Віктор Шакирзян, в.о. міського голови Рівного:

— На питання, пов’язані з воєнним станом, депутати вирішили спрямувати 233 з половиною мільйонів гривень, з яких видатки на оборону — майже 142 мільйони гривень. Це майже третина (27,5%) від бюджету громади за винятком обовʼязкових та цільових видатків, у тому числі захищених статей бюджету, тобто заробітних плат вчителів, медиків та інших працівників бюджетної сфери, а також оплати енергоносіїв, інших обов’язкових видатків.

Рівненська громада продовжить фінансувати програму із закупівлі дронів для Сил оборони. Посилить соціальну підтримку захисників і захисниць України, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих, зниклих безвісти захисників. А також виділила додаткові кошти на облаштування, утримання і ремонт укриттів та захисних споруд.

Крім того, на питання, пов’язані з воєнним станом, спрямують додатково ще близько 200 мільйонів гривень з вільних залишків 2024 року. Це будуть цільові кошти, тобто використовуватись вони будуть винятково на потреби, пов’язані з війною. В тому числі частину цих коштів спрямують на субвенції військовим частинам Збройних сил України, аби вирішити найбільш нагальні потреби у придбанні техніки та інших засобів, необхідних у боротьбі з ворогом.

Але маємо не забувати про видатки на захищені статті, зокрема на зарплатню. От в галузі охорони здоров’я працює 4,2 тисячі осіб, в освіті — близько семи тисяч, а ще інші, завдяки кому працює громада. Загалом це близько 15 тисяч осіб.

За словами Віктора Шакирзяна, у 2025 році місто недоотримає пів мільярда гривень, бо з міських бюджетів держава забрала ПДФО із зарплат військових.

Олена РАКС.

Новини Рівне