Роман Шама – військовий, який нині знаходиться у тилу на реабілітації після поранення. Чоловік каже, бійці, які демобілізуються та повертаються додому стикаються з чималою кількістю проблем у Вараській громаді.
“Зокрема, інфраструктура та необлаштовані тротуарні доріжки для людей з інвалідністю, місця для паркування автомобілів. Є проблеми, як з міським транспортом, так і міжміським. Відсутність соціального супроводу тих, хто на лікуванні чи реабілітації, адже не у всіх їх є рідні чи близькі, які можуть допомогти. Також одним із ключових питань є психологічний стан хлопців”, – говорить військовий.
Інформує Полісся NEWS
Влада усіх рівнів влаштовує у різних громадах заходи з соціальної адаптації ветеранів війни та їх сімей. Днями, вперше у районі, відбувся такий захід під назвою “Вараський Гарт»
В цей день, просто неба, на території Вараського центру реабілітації, розмістили десятки локацій з різним спрямуванням. На них розповідали про напрямок ментального здоровʼя, надання соціально-психологічної допомоги в різних центрах району, реабілітаційні послуги представлені лікарнею, санаторієм РАЕС та реабілітаційним центром. Презентували мобільну валізу і адмінпослуги «Ветеран». Розповідали про можливості навчання для ветеранів і отримання грантів.
Крім того, на заході свою діяльність представили громадські організації , центри життєстійкості, Товариство Червоного хреста і об’єднання дружин зниклих безвісти військових.
Там були і військові, які звільнились з армії чи перебували на реабілітації. Однак, не усе, що турбує ветеранів вдалось озвучити, кажуть бійці.
“Такий захід, як благодійний захід він потрібний, але я не знаю чи він потрібен саме для військових. Для них потрібне, вирішення проблем та питань з якими вони стикнулись, коли звільнилися із ЗСУ. На сьогодні ще важливо організувати зустріч з командиром батальйону, з ним дуже хочуть зустрітися не тільки ми, але і дружини загиблих та зниклих безвісти. До нього є дуже багато питань, які довгий час ніхто не вирішує. З військовою адміністрацією частково поспілкувались, маємо зустрітися, ніби то найближчим часом,” – поділився своїми враженнями військовослужбовець, який звільнився із ЗСУ Василь Хвалько.
“Нам не вдалось в повному обсязі обговорити, що нас турбує. Тому, все таки маємо надію, що найближчим часом відбудеться зустріч із керівництвом міста, де ці та інші питання не просто обговоримо, але і знайдемо шляхи для їх вирішення”, – додав Роман Шама.
Щоб зрозуміти, чому так сталось, кореспонденти Полісся News запитали у начальниці Вараської міської військової адміністрації Людмили Мариніної.
“Організовуючи Вараський гарт», ми, обласна та районна військові адміністрації хотіли, щоб у день міста всі заходи були присвячені нашим захисникам, ветеранам і їх родинам. Мета заходу – ознайомити та презентувати всі наявні заклади, які сьогодні надають соціальні, психологічні, реабілітаційні, юридичні послуги захисникам, ветеранам та їхнім родинам, щоб підтримати та допомогти адаптуватися у цей час. У заході взяли участь усі громади району. Крім того, багато ветеранів допомагали нам в організації і проведенні. Ми взяли до уваги пропозиції ветеранів із Вараша, і будемо разом працювати над вирішенням піднятих питань. Проведемо спільну зустріч найближчим часом, бо є про що розповісти, є що презентувати і є над чим працювати разом”.
Під час підготовки матеріалу, зустріч військової адміністрації та захисників, вже відбулась.
Аби дізнатись чи знає про ці проблеми влада Вараша та коли вирішуватиме, за коментарем ми звернулись і до міського голови Вараша Олександра Мензула.
“Я вже мав зустріч із хлопцями. Тому ці всі проблеми, мені, як міському голові відомі. 90 відсотків із обговорених нами питань, можна вирішити, а деякі вже частково вирішуємо”, – розповів міський голова Вараша Олександр Мензул.
Натомість, кореспонденти Полісся Newsслідуватимуть і надалі за розвитком подій та виконанням обіцянок військовим, аби їх перебування вдома не перетворювалось на чергову боротьбу.