Фото: Getty Images Ранній збір врожаю посприяв зростанню ВВП
Економіці України вдалося нівелювати негативний вплив дефіциту електроенергії завдяки кільком чинникам.
Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в липні поточного року порівняно з липнем минулого року становило приблизно 2,7%, що краще за червневий показник 1,1%, але гірше за результати у травні і квітні – 3,7% та 4,3% відповідно. Про це повідомило Мінекономіки у четвер, 5 вересня.
«У підсумку за січень-липень 2024 року зростання оцінюється на рівні 4,0% [±1%], що в цілому відповідає прогнозованим тенденціям», – йдеться в повідомленні.
У відомстві нагадали, що у липні економіка України функціонувала в режимі дії надзвичайно жорстких графіків віялових відключень електроенергії через її дефіцит, що ускладнювало економічну активність як підприємств на фоні зростання витрат, так і споживачів товарів та послуг.
Але економіці вдалося нівелювати негативний вплив дефіциту електроенергії завдяки:
- високому рівню адаптивності до складних умов функціонування і досвіду реагування на такі виклики, зокрема наявності в окремих виробників можливості забезпечувати собі стабільний доступ до електроенергії завдяки прямому імпорту;
- ранньому початку збору врожаю озимих культур через погодний чинник;
- стабільній роботі Українського морського коридору;
- суттєвому бюджетному фінансуванню будівництва інженерних споруд.
Як відомо, Нацбанк погіршив прогноз щодо зростання ВВП до 3% у 2024 році, зате трохи покращив очікування щодо рівня інфляції.
У свою чергу уряд України суттєво погіршив прогноз зростання економіки у 2025 році – 2,7%. При цьому раніше очікувалося зростання на 6,8%.