Андрій Губеня з сином Даном на дитячому майданчику.
Новий майданчик відкрили в центрі міста 19 жовтня. У ньому є ігрова, спортивна та гімнастична зони. Локація адаптована для прогулянок батьків із малечею і створена громадськими активістами з міста Сарни. Детальніше про ініціативу СарниNews.City поспілкувалися з одним із них — Андрієм Губенею.
«Це була мрія»
Ідея створити майданчик поблизу готелю «Случ» з одного боку та ресторану «Grace» з іншого належить громадській організації «Дивокрай». Волонтери вже понад п’ять років організовують активне дозвілля для дітей і молоді. Ініціативу підтримала спільнота церкви «Благодать» і Благодійного фонду «Час допомагати», а також Сарненська міська рада.
— Хотілося мати в центрі міста хорошу локацію. Це була мрія, яка в такий складний час здавалася нереальною, — ділиться Андрій.
Раніше на цьому місці стояли смітники. Їх допомогли перемістити працівники КП «Екосервіс», а також розчистили та підготували територію. Згодом за кошт благодійників і за участі волонтерів тут «виріс» новий майданчик.
Ігрова зона майданчика.Фото: СарниNews.City
— Ми зробили поле для мініфутболу, планували для волейболу, але дітям більше подобається футбол, — сміється Андрій Губеня, показуючи на маленькі футбольні ворота. — Згодом тут встановимо ще й баскетбольне кільце. Є також ігровий майданчик із гойдалками. Хотілося б, щоб дітки під час прогулянок залишалися чистими, а батьки не переймалися про їх зовнішній вигляд і безпеку. Тому ми постелили саме такого формату покриття — м’яке та прорезинене. Робили гойдалки для дітей молодшого віку, хоча бачимо, що їх облюбували і підлітки. Ми встановлювали більш антивандальні варіанти, щоб вони прослужили якомога довше. Також є гімнастична стінка, де можна лазити чи гойдатися на канаті та проходити драбинку.
«Не думали, що буде такий ажіотаж»
Для догляду за газоном на майданчику працює система поливу. У планах активістів встановити ще декілька гойдалок різного формату, а також висадити по периметру туї. Майданчик огороджений високим парканом — його зачиняють на ніч. А ще просять відвідувачів дотримуватися простих правил користування:
— Майданчик працює впродовж світлового дня. З настанням темряви — ми закриваємо його. Оскільки це благодійний проєкт, майданчик безкоштовний для відвідувачів і ми його робили для розвитку міста, просимо дуже бережно ставитися до всього майна, яке тут є. Адже для реалізації цієї ідеї ми доклали чимало зусиль. Зробили, як для себе — найкраще.
Правила користування майданчиком.Фото: СарниNews.City
Нині майданчиком користується в середньому 50 відвідувачів щодня. Переважно це місцеві батьки з дітьми.
— Спочатку ми навіть не думали, що буде такий ажіотаж. Особливо багато людей у вихідні. У правилах ми прописали, що перевага в користуванні надається малечі. Тож іноді просимо підлітків поступитися місцем меншим, — пояснює активіст.
ГО «Дивокрай» спільно з церквою «Благодать» та БФ «Час допомагати» продовжують працювати й в інших волонтерських напрямках — допомагати захисникам і ВПО. Андрій Губеня переконаний, що при цьому не варто забувати і про дітей. Тож закликає інших жителів міста робити його кращим для себе й оточення:
— Прошу підприємців, бізнесменів, меценатів, благодійників долучатися до таких ініціатив, щоб доробити чи осучаснити вже існуючі майданчики. Хочеться, щоб у кожному парку та дворах міста були цивілізовані європейські ігрові зони. Це важливо для наших дітей. Ми хочемо бачити їх щасливими та мати світле майбутнє.