Під час затримання.
1 листопада в соцмережах оприлюднили відео, де патрульні в центрі міста Сарни затримують чоловіка: він лежить на асфальті поруч із зупинкою, начебто без свідомості. Перехожі, які і фільмували інцидент, намагаються перешкоджати діям правоохоронців. Згодом Патрульна поліція оприлюднила свою версію перебігу подій. Син чоловіка, якого затримували, з нею не погоджується, тож опублікував власну історію. СарниNews.City звернулися за коментарем до ще одного свідка — лікарки Сарненської станції швидкої медичної допомоги.
Роз’яснення від поліцейських
1 листопада під час пішого патрулювання в Сарнах інспектори отримали повідомлення про конфлікт. Під час перевірки документів з’ясувалося, що один з його учасників перебуває в розшуку. Причину правоохоронці не вказують.
— Коли йому запропонували проїхати до Сарненського РТЦК для уточнення даних, він почав поводитися агресивно та намагався залишити місце події. На неодноразові попередження не реагував, тож патрульні вирішили його затримати для складання відповідних адмінматеріалів, — йдеться в повідомленні.
Поліцейські вказують, що чоловік поскаржився на погане самопочуття, йому викликали швидку. Далі зазначають, що дорогою до медичного закладу громадянин почав гримати у двері та вимагати, щоб медики його відпустили, тому що він добре себе почуває. І, написавши відмову від госпіталізації, «побіг у невідомому напрямку».
У Патрульній поліції вважають, що порушень з боку працівників поліції не було.
Версія користувача Instagram, який представився сином затриманого
У соцмережі чоловік опублікував повідомлення, де зазначив, що пояснення Патрульної поліції не відповідає дійсності:
— Це мій батько, який не був і ніколи не перебував у розшуку. Поліція в даній ситуації не представилась, не надала інформації щодо розшуку, а просто почала затримувати мого батька.
Також користувач вказує, що після появи відео в мережі до них приїжджали працівники поліції та просили дати пояснення.
Публікація в соцмережі.
Редакція СарниNews.City зв’язалася з автором допису та готує додаткову публікацію про перебіг подій зі слів чоловіка, якого намагались затримати, й інших очевидців.
Що кажуть медики, які надавали допомогу
Лікарка Сарненської станції швидкої медичної допомоги підтвердила, що їх бригада виїжджала на виклик по вулиці Соборній. Повідомлення від диспетчера вони отримали об 11:38. Причина виклику — побиття, дані про пацієнта — відсутні. Згідно з інформацією в системі, швидку викликала стороння людина.
— Під’їжджаючи, ми вже здалека побачили натовп людей біля зупинки, серед них було чимало поліцейських. Пацієнт чітко виділявся серед інших — він сидів. З досвіду я розуміла: пацієнт сидить, значить, у свідомості, може утримувати тіло у вертикальному положенні, тобто серйозних травм, скоріше за все, немає. Якби там були, наприклад, переломи чи травми голови, людина не сиділа б. У нас є директива: ми не оглядаємо пацієнтів на вулиці, ми це робимо в автомобілі. Всередину швидкої пацієнт зайшов сам. Він був у стресовому стані, не фокусувався, не перебував тут і зараз, а начебто переживав ще минулі події. Мені складно переповісти все у чіткій хронологічній послідовності, бо там справді метушня була, ажіотаж, — пояснює лікарка.
Медики попросили також зайти в карету швидкої когось із тих, хто перебував тут з самого початку, щоб допомогти встановити обставини травми. В автомобіль зайшла дружина.
— Чоловік був дуже збуджений. Було складно з ним встановити контакт. Довелось застосовувати деякі психологічні техніки, заспокійливі засоби, але ми домовились і почали огляд. У 45-річного чоловіка був підвищений артеріальний тиск 160/100 і тахікардія. Це ознаки тілесної реакції на гострий стрес. На правій надбрівній ділянці була невеличка садна, також нижче під оком на виличній ділянці правої сторони були теж невеличкі садна. Це не рани, просто сукровиця виступила. Ми їх обробили, — продовжує лікарка.
Допомогу чоловікові надавали не від’їжджаючи від місця виклику. До слова, дружина також мала гіпертонію — їй дали необхідні ліки. Далі медики запропонували госпіталізацію для подальшого обстеження.
— У нього домінувала гостра реакція на стрес. Це і звучало в діагнозі. Йому потрібно було зняти стресову реакцію, врівноважити тілесні реакції — тиск, пульс. Це неможливо було зробити в тих умовах, де всі шарпали двері швидкої. До того ж я не знала обставин травми. Буває, що люди в шоковому стані не реагують на травматичні прояви. Коли шоковий стан минає, починається біль, нудота чи інші симптоми. Тож я запропонувала чоловікові поїхати в лікарню для огляду лікарем-травматологом, щоб зробити рентген, подивитися на пацієнта в динаміці, зробити аналізи, — зазначає лікарка.
Подружжя погодилось пройти додаткові обстеження. Карета швидкої вирушила в Сарненську ЦРЛ, проте, проїхавши менше кілометра, пацієнт передумав. Дружина підписала відмову від госпіталізації. Інформацію про те, що чоловік гримав у двері, вимагаючи його випустити, медики спростовують.
До слова, лікарська бригада надала письмові пояснення поліції щодо своїх дій.