Українській історичній науці слід звернути більше уваги подіям російсько-української війни, яка триває з 2014 року
Зміст
Таку думку український та американський історик, професор кафедри української історії Гарвардського університету Сергій Плохій висловив у розмові з журналістом Еспресо Віталієм Портниковим.
«З точки зору української пам’яті надзвичайно важливо те, що відбувається сьогодні з 2014 року. 1991 рік — це формування фактично нової української нації на нових засадах. На жаль, останні кілька років, особливо останні два, дають приклади самопосвяти і героїзму, які важко знайти навіть в українській історії. Сьогодні ми маємо 32 роки існування української незалежної держави і 10 років визвольної війни. Ці речі змінили не тільки нас, суспільство, але і також майбутнє писання про історію», — зазначив історик.
Читайте також: Тільки розуміння загальної історії може бути тією правдою, яка здатна нас визволити, — історик Сергій Плохій. Спецпроєкт «День Незалежності: світлі люди в темні часи»
«Це має стати основою для українського об’єднання між 1991, 2014 і 2022 роками. Варто звернути увагу на цю історію, через яку ми живемо – криваву, але також трагічну і героїчну. Наші нащадки будуть звертатися до цієї історії, до цих років для того, щоб знайти для себе психологічну і моральну підтримку, знайти героїв, зрозуміти також непрості вибори, які люди робили, і йдеться не тільки про героїзм», — додав Плохій.
Читайте також: Лісовий хоче об’єднати шкільну «історію України» з «всесвітньою історією». У науково-педагогічній спільноті із цим не всі згодні та збирають підписи
Звідси, як наголосив науковець, виплає і нове завдання українських істориків.
«Я думаю, що для нас, як для істориків, це складне завдання, але треба звертати більше уваги на наші останні десятиліття і пробувати будувати нове розуміння країни та себе на підставі цього досвіду», — сказав Плохій.