Фото: Julia Berezovska/ Press office NBU
Україна та Комітет власників єврооблігацій домовились щодо комплексної реструктуризації зовнішнього державного комерційного боргу. Про це міністр фінансів України Сергій Марченко повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.
— Після місяців переговорів та наполегливої роботи з приватними кредиторами, МВФ та офіційними кредиторами ми досягли домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій щодо комплексної реструктуризації нашого зовнішнього державного комерційного боргу, — написав він.
За його словами, завдяки угоді буде забезпечено економія 11,4 мільярда доларів США на обслуговуванні боргу протягом наступних 3 років. Очікується, що до 2033 року економія складе 22,75 мільярда доларів США, що звільнить фінансові ресурси, які можуть бути спрямовані на оборону та соціальні видатки.
Міністр запевнив, щ завершення цієї угоди про реструктуризацію створить умови для якнайшвидшого повернення України на міжнародний ринок капіталу, коли ситуація з безпекою стабілізується, щоб фінансувати швидке відновлення та реконструкцію країни.
Через цей борг Україні загрожував дефолт. Проте голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ще 3 липня запевняв, що навіть якщо Україні не вдасться реструктуризувати борг до серпня, то дефолту не буде. 18 липня Верховна Рада прийняла законопроєкт, який дозволяє уряду призупиняти виплати за зовнішнім державним боргом до 01 жовтня 2024 року. 3 липня до державного бюджету України надійшов п’ятий транш Міжнародного валютного фонду у розмірі 2,2 мільярда доларів в рамках чотирирічної програми Extended Fund Facility.
Джерело