Під час заняття.
10 серпня ветерани та військові, які перебувають на лікуванні, долучилися до заняття з каністерапії. Це частина реабілітаційного процесу за участі спеціально навчених собак. З учасниками взаємодіяли Ася та Гаєчка.
Чому каністерапія з’явилася в Сарнах
Каністерапію проводять у Центрі психосоціальної підтримки «Життя». Такі заняття є складовою фізіореабілітації військових. Їх організовуватимуть регулярно.
— Польський фонд солідарності, який і раніше сприяв нам у створенні та відкритті Центру, дав можливість подати мікрогрантову заявку щодо розширення нових послуг і вдосконалення тих, які Центр вже надає. Оскільки фізіотерапія була новою нашою послугою, ми вирішили її урізноманітнити. І саме анімалотерапія дає можливість налаштувати взаємодію, тактильний довірливий зв’язок, який сприяє відчуттю безпеки. Це дуже допомагає особливо в перший адаптаційний період, — розповідає Оксана Скуловець, директорка Центру психосоціальної підтримки.
Під час заняття.Фото: СарниNews.City
Протягом трьох місяців, з вересня до кінця листопада, тут проводитимуть каністерапію та виїзну іпотерапію. Також у рамках проєкту передбачене підвищення кваліфікації всієї дисциплінарної команди.
— У нас будуть різноманітні навчання. Наприклад, наприкінці вересня ми їдемо у реабілітаційний центр Unbroken міста Львова вивчати їх досвід. Також будемо проходити навчання з фізичним терапевтом по краніосакральній терапії — це одна з нових методик, яка досить добре працює з симптомами ПТСР. Також вивчатимемо нейрографіку — це стане хорошим інструментом для наших психологів, який ми зможемо застосовувати як в роботі з військовими, так і з членами їх родин.
Хто проводить тренування
Каністерапію в Сарнах проводила команда з Рівного. Вікторія Пирогова — тренерка-кінолог, дружина військового — більше року організовує такі заняття.
Тренерки Каміла та Вікторія з песиками.Фото: СарниNews.City
— Ми почали проводити каністерапію на базі Клеванського госпіталю. Я, чесно кажучи, сумнівалась спочатку, чи буде це дійсно так ефективно, як про це говорять, — ділиться жінка. — Але в нас є дуже гарні результати.
Її слова підтверджує Анатолій, який вчетверте проходить повний курс каністерапії. Він — ветеран, який тричі отримував поранення в російсько-українській війні. І нині долучився до команди. Серед волонтерів також Євгенія, яка опікується місцевими тваринами в Рівному, та Каміла — тренерка-кінолог з Харківської області.
Каміла та Ася.Фото: СарниNews.City
— Каміла з родиною виїхали з-під окупації. Вивезли прекрасну собаку Асю, яка зараз незамінна в нашій справі. Вона була не єдиною собакою в сім’ї. На жаль, є втрати, які Ася важко переживала. А зараз бачите, як вона радіє? Я завжди вчуся в тварин, як можна відновлюватися емоційно, — зауважує Вікторія.
Пітбуль Ася.Фото: СарниNews.City
Ще одна гостя — Гаєчка. Її вивезли військові із зони бойових дій.
— Достовірно ми не знаємо, що з нею сталося та що відбувалося навколо, але в неї багато психологічних травм. Я сподіваюсь, що ми зможемо її реабілітувати. І в подальшому все буде добре. А зараз вона сором’язлива і трохи їй лячно, — розповідає тренерка.
Гаєчка.Фото: СарниNews.City
На першому занятті учасники відпрацьовували базові команди з Асею, вчилися взаємодіяти з нею за допомогою мови тіла, спілкувалися про поведінку й інстинкти собак. З кожним заняттям техніки контактування з твариною будуть урізноманітнюватися. За анонсами наступних терапій можна слідкувати на Facebook-сторінці Центру психосоціальної підтримки «Життя». Заняття безкоштовні.
Під час заняття.СарниNews.City
Під час заняття.СарниNews.City
Під час заняття.СарниNews.City