Фото: Getty Images Формула Роттердам+ була скасована 23 серпня 2018 року
Колегія суддів Апеляційної палати ВАКС не зважила на доведеність факту закінчення максимально допустимих законом термінів досудового розслідування.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила клопотання прокурора щодо скасування рішення першої інстанції суда щодо закриття справи Роттердам+. Про це стало відомо у четвер, 14 грудня.
Зокрема, колегія суддів Апеляційної палати не зважила на доведеність факту закінчення максимально допустимих законом термінів досудового розслідування.
За словами адвокатів сторони захисту, доводиться констатувати, що у правоохоронній системі знову відсутня правова визначеність. До цього справа закривалася вже двома різними прокурорами САП, різними суддями та колегіями ВАКС, але потім незмінно відкривалася головою САП чи іншими колегіями ВАКС.
Таким чином, підготовче засідання у справі буде продовжено у першій інстанції ВАКС.
Нагадаємо, 9 жовтня рішенням Вищого антикорупційного суду було вп’яте закрито справу Роттердам+. Тоді причиною такого рішення стало те, що сплив максимально можливий термін досудового розслідування. Загалом розслідування справи Роттердам+ триває понад шість років – з березня 2017 року. Невинність підозрюваних осіб у цій справі та відсутність завданих збитків підтверджено десятками експертиз у тому числі державними.
Формула Роттердам+ була запроваджена 3 березня 2017 року. Згідно з постановою НКРЕКУ, у ціну електроенергії закладалася вартість вугілля, виходячи з котирувань індексу API2 європейського хаба ARA (Амстердам – Роттердам – Антверпен) + витрати на транспортування в Україну. Отож, у тарифі встановлювалася рівна ціна на енергетичне вугілля українського та іноземного походження. Формула була скасована 23 серпня 2018 року.
ДТЕК в 2023 році ввела в роботу 23 вугільні лави