Механічна фільтрація води – це необхідний захід, коли не відбувається первинне очищення. У цьому випадку вона буде попередньою процедурою перед тонкою обробкою рідини, яка використовуватиметься споживачем. Фільтр механічного очищення здатний видалити близько 60% домішок – це переважно великі частинки: іржа, пісок і мул, залишки мікроорганізмів, водорості, хімічні сполуки.
Що таке механічний фільтр та як він працює
Фільтр механічного очищення – це пристрій, призначений для виділення з рідини завислих частинок, бруду, волокон, органічних елементів із подальшим їх виведенням. Існує декілька основних принципів, за якими функціонують такі системи, а саме:
- затримка грязьових включень у сітці, тканинному або пористому матеріалі, намотці;
- осадження зважених частинок завдяки центрифугуванню, відстоюванню;
- фіксація металевих елементів на магніті.
Фільтр може працювати як на основі одного, так і декількох принципів очищення. Від цього й залежатиме ступінь чистоти рідини на виході. Прості сітчасті пристрої здатні затримати частинки понад 50 мкм. Якщо говорити про пропіленові та намотані на картриджі, то їхні можливості вже більші – утримання бруду розміром від 5 мкм.
Варто зауважити, що механічні фільтри необхідні для нормального функціонування системи опалення, водопостачання. Для опалювальних вони важливі через здатність захистити арматуру та обладнання від осаджування бруду. Це, відповідно, подовжує термін експлуатації. Що стосується систем водопостачання, то в них фільтри запобігають потраплянню бруду в питну воду.
Переваги та недоліки механічних фільтрів
Такі фільтрувальні елементи є основою будь-якої системи очищення води. Однак вони мають певні переваги та недоліки. Серед плюсів можна виділити:
- тривалий період експлуатації. У середньому це 5–7 років;
- доступна ціна;
- широкий вибір типів та конфігурацій;
- просте обслуговування (достатньо мити або ж міняти картриджі – все залежить від типу фільтра).
Такий простий елемент очищення здатен зберегти вашу побутову техніку від несправностей, пов’язаних зі зваженими частинами воді, яку вони пропускають через себе.
Критичних недоліків немає, хоча інколи до них відносять неможливість очищення від тонких фракцій. Хоча це, по суті, і не передбачено функціоналом. Тобто для питної води все одно потрібно вводити в систему чистки додаткові фільтрувальні компоненти. При використанні механічних фільтрів необхідно контролювати тиск, щоб уникнути утворення гідророзривів. Для цього оптимальним рішенням буде застосування редукторів для стабілізації тиску.