Фото: Getty Images (ілюстративне фото) Росія відновлює експорт нафтопродуктів
Експорт російських нафтопродуктів зріс, тоді як морські постачання сирої нафти впали до мінімуму з вересня.
Експорт російських нафтопродуктів досяг дев’ятимісячного максимуму в першій половині листопада, що пов’язано зі зростанням переробки нафти після завершення сезонного обслуговування. Про це пише Bloombergу середу, 20 листопада.
Поставки нафтопродуктів становили в середньому 2,33 млн барелів на добу за перші 15 днів листопада. Це на 409 тис. барелів, або 21%, більше, ніж у середньому за аналогічний період у жовтні. Середньодобовий обсяг експорту став найвищим із лютого.
Потоки російської нафти ретельно відстежуються для оцінки виробництва в країні, оскільки Москва припинила публікувати офіційні дані щодо видобутку.
Морський експорт сирої нафти знизився до найнижчого рівня з вересня (за чотиритижневим середнім), тоді як переробка нафти у другий тиждень листопада досягла найвищого показника з кінця серпня.
Зростання експорту нафтопродуктів зумовлено збільшенням поставок дизельного пального та нафти.
Основні показники експорту з російських портів (1–15 листопада):
· Дизель і газойль: зросли на 23% у порівнянні з жовтнем до 875 тис. барелів на добу, максимальний рівень із липня. Основні ринки збуту — Туреччина та Азія.
· Нафта: зростання на 50% (до 524 тис. барелів на добу), максимальний показник із березня. Основні напрямки — Азія, Бразилія та ОАЕ.
· Мазут: експорт зріс до 711 тис. барелів на добу.
· Вакуумний газойль: обсяги зросли на 9% (до 192 тис. барелів на добу).
· Бензин і компоненти: відновилися до 7,2 тис. барелів на добу. У грудні Росія планує зняти обмеження на експорт бензину.
· Авіакеросин: знизився до 17,2 тис. барелів на добу.
Дані про обсяги вантажів і напрямки можуть бути уточнені за наявності додаткової інформації щодо портів чи суден.
Нагадаємо, у березні на тлі атак на НПЗ, а також підвищеного попиту Росія на пів року запровадила заборону на експорт бензину. Пізніше заборону скасували, дозволивши з 20 травня до 30 червня вивозити бензин із країни.
Обсяги зростають: Росія відновлює експорт пального