Перша енергетична рада наголошує, що збереження штучних цінових обмежень на ринку електроенергії не відповідає обов’язковим для України вимогам енергетичного законодавства ЄС
Через встановлення різних цінових обмежень на ринку електроенергії (прайс-кепи – ред.) протягом різних годин доби знижується можливість для імпорту електроенергії. Про це йдеться у повідомленні громадської організації «Перша енергетична рада» (ПЕР).
«Збереження різних рівнів граничних цін для різних годин доби не має економічного сенсу і знижує можливості для імпорту електроенергії, зокрема, у нічні години», – наголосили у ПЕР.
Перша енергетична рада наголошує, що збереження штучних цінових обмежень на ринку електроенергії не відповідає обов’язковим для України вимогам енергетичного законодавства ЄС, зокрема вимогам Регламенту ЄС 2019/943.
Окрім того, обґрунтування до рішення НКРЕКП містить посилання на поданий до Кабінету міністрів України проєкт постанови КМУ, якою має бути затверджений спецобов’язок з імпорту електроенергії (імпортне ПСО – ред.).
«На нашу думку, таке рішення є підтвердженням штучності граничних цін та дискримінації власних виробників, адже ринкові ціни імпорту будуть «годувати» виробників суміжних країн, але не власної генерації», – підкреслили у ПЕР.
Нещодавно народний депутат Сергій Нагорняк заявив, що перегляд цінових обмежень на ринку електроенергії дозволить Україні імпортувати електроенергію у години дефіциту.
ㅤ