Фото: Getty Images Готель Україна – це перша в Києві висотна споруда
За право власності на актив змагалися три учасники. Вартість об’єкта приватизації зросла зі стартових 1,048 млрд гривень до фінальних 2,512 млрд гривень.
Державний готель Україна на Майдані Незалежності в Києві продали з аукціону за понад 2,5 млрд гривень. Торги вперше відбувалися онлайн у системі Прозорро.Продажі, повідомив Фонд державного майна України (ФДМУ) у середу, 18 вересня.
Вказано, що за право власності на актив змагалися три учасники. Вартість об’єкта приватизації зросла зі стартових 1,048 млрд гривень до фінальних 2,512 млрд гривень.
Переможцем аукціону стало ТОВ ОЛА ФАЙН зі статутним капіталом 768 тисяч гривень. Єдиним акціонером компанії є інвестиційний фонд АРС КЕПІТАЛ, а кінцевим власником Максим Кріппа, який зареєстрований в ОАЕ.
Тепер переможець торгів має 30 робочих днів для сплати запропонованої вартості лота. Далі він зобов’язаний виконувати всі встановлені умови приватизації: погасити борги із заробітної плати, перед бюджетом, погасити кредиторські заборгованості, забезпечити соціальні гарантії працівникам згідно з вимогами трудового законодавства, не звільняти працівників готелю протягом шести місяців, зберегти основний вид діяльності підприємства.
4-зірковий готель Україна (раніше – Москва) розташований в центрі Києва, на Майдані Незалежності. Його було відкрито у вересні 1961 року. Це перша в Києві висотна споруда. Загальна площа 14-поверхової будівлі 22 481,5 кв.м. Таким чином вартість продажу склала 111 тисяч гривень за квадратний метр, або 2,6 тис. доларів. У готелі працює ресторан загальною площею 451 кв.м та чотири банкетні зали. Є бізнес-центр, шість конференц-залів та переговорні кімнати. До послуг гостей салон краси, сауна та масажний кабінет, стоянка для паркування на 69 автомобілів. Є можливість замовити послуги приватної пральні.
Нагадаємо, у липні Фонд держмайна оголосив онлайн-аукціони з великої приватизації у державній електронній торговій системі Prozorro.Продажі.
Також стало відомо, що до приватизації готують Дрогобицьку солеварню – одне з найстаріших підприємств України, яке безперервно працює з 1250 року.
На приватизацію виставили Запорізький алюмінієвий комбінат