Майже порожня сесійна зала під час розгляду правок до «мобілізаційного» законопроєкту Фото: Telegram народної депутатки Ірини Геращенко
Народні депутати проголосували в цілому за законопроєкт 11322, що передбачає декриміналізацію самовільного залишення частини та дезертирства.
Такі військові не нестимуть кримінальної відповідальності, якщо вчинили цей злочин уперше і якщо порушник погодився повернутися до місця служби, повідомив нардеп Павло Фролов.
Також потрібно, щоб командир надав письмову згоду прокурору або суду на продовження військової служби.
Крім того, тепер військовий може прийти в іншу частину, де зможе залишитися у випадку, якщо командир частини, куди прийшов військовослужбовець, погодиться на це, уточнив нардеп Дмитро Гурін у X у відповідь на запитання користувачів.
«Але Генштаб може це зупинити в ручному режимі, заборонивши командирам це погоджувати – не будемо про це забувати», – додав Гурін.
Також повернення до військової частини є підставою для закриття кримінальної справи, якщо, наприклад, людина вже очікує на засідання суду у справі свого СЗЧ.
Тривалість СЗЧ, коли повернення буде вважатись добровільним, необмежена, додав нардеп.
Якщо військовослужбовець уже ходив у СЗЧ ще до ухвалення цього закону, то вдруге він не може скористатися такою нагодою, уточнив Гурін.
Зараз за самовільне залишення місця служби в умовах воєнного стану карають позбавленням волі від п’яти до десяти років.