Звертаємо увагу, що з приходом весни активізується ганебне явище — торгівля рідкісними червонокнижними рослинами: підсніжником білосніжним (звичайним), підсніжником складчастим, білоцвітом весняним, проліскою дволистою, шафраном Гейфелівим та цибулею ведмежою (черемшою).
Пам’ятаймо, практично всі весняні лісові квіти України є на межі зникнення. Щовесни заради наживи знищують мільйони первоцвітів. Найбільше страждають підсніжники, крокуси, сон-трава та черемша або цибуля ведмежа. Зірвавши всього одну стеблину з трьома первоцвітами, ми знищуємо 42-60 насінин. Для того, щоб виросла, наприклад, доросла квітуча проліска потрібно від 5 до 8 років. Біологи попереджають: одного разу знищений в природі вид не відновиться вже ніким і ніколи !
Пік торгівлі первоцвітами припадає на 7-8 березня.
Відповідно до абзацу п’ятого пункту 41 Правил торгівлі на ринках, які затверджені Наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України, Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України 26.02.02 №57/188/84/105 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 22 березня 2002 року за №288/6576, встановлено заборону на продаж об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, дикорослих рослин, у тому числі лікарських та польових квітів.
Відповідальність за вказані правопорушення, передбачена частинами першою та другою статті 88(1) Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу).