Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вказують на активізацію співпраці між Росією та Північною Кореєю, на тлі якої РФ передає КНДР винищувачі МіГ-29 і Су-27 в обмін на розгортання північнокорейських військ у Росії для підтримки війни в Україні.
Джерело: ISW
Деталі: Росія має намір поставити Північній Кореї винищувачі на тлі зростаючого військового партнерства між двома країнами.
Командувач Індо-Тихоокеанським командуванням США (INDOPACOM) адмірал Семюел Папаро повідомив 10 грудня, що Росія і Північна Корея уклали угоду, в якій Росія погодилася відправити винищувачі МіГ-29 і Су-27 до Пхеньяну в обмін на розгортання Північною Кореєю військ у Росії для підтримки війни Федерації в Україні.
Папаро підкреслив, що отримання Північною Кореєю цих літаків посилить її військовий потенціал, і що Пхеньян, ймовірно, очікує від Росії додаткової військової техніки і технологій, в тому числі апаратів повернення балістичних ракет, підводних технологій і систем протиповітряної оборони в рамках цієї угоди.
Адмірал зазначив, що північнокорейські солдати залишаються в зонах бойових дій, ймовірно, маючи на увазі Курську область, але поки що не ведуть активних бойових дій.
В огляді нагадують, що південнокорейський телеканал TV Chosun 21 жовтня опублікував ексклюзивний репортаж, в якому йдеться про те, що Північна Корея відправила невизначену кількість пілотів-винищувачів до Владивостока перед розгортанням наземних військ в Росії на початку жовтня, ймовірно, з метою навчити своїх пілотів керувати російськими винищувачами.
Дослівно ISW: «Північнокорейські пілоти тренуються на російських штурмовиках Су-25 (які вже входять до складу ВПС Корейської народної армії), що додатково вказує на те, що поставка російських винищувачів піде на користь і розширить військові можливості Північної Кореї, особливо в повітряному просторі».
Деталі: За оцінками ISW, військова співпраця між Росією і Північною Кореєю особливо активізувалася після підписання Договору про всеосяжне стратегічне партнерство між двома країнами в червні 2024 року, а особливо після того, як він набув чинності 4 грудня.
Ключові висновки ISW за 10 грудня:
- Силова позиція Росії навколо Сирії продовжує відображати нинішню обережну і нерішучу реакцію Кремля на падіння режиму Башара аль-Асада.
- Росія має намір поставити Північній Кореї винищувачі на тлі зростаючого військового партнерства між двома країнами.
- Путін зустрівся з міністром оборони Індії Раднатом Сінгхом у Москві 10 грудня, оскільки Індія продовжує намагатися збалансувати військово-технічне співробітництво з Росією і підтримувати добрі відносини з ключовими західними союзниками.
- Українські війська просунулися на Вугледарському напрямку, а російські – у Курській та Харківській областях, а також у напрямках Сватового, Торецька, Покровська, Курахового, Вугледара та Великої Новосілки.
- Російська влада продовжує докладати зусиль для формалізації нерегулярних російських військових підрозділів і ветеранів армійських корпусів так званих «ЛНР» і «ДНР» та їхньої офіційної інтеграції до складу Міністерства оборони Росії.
- Росія продовжує використовувати високотехнологічні компоненти західного виробництва в російських системах озброєнь, незважаючи на санкції Заходу проти Росії та воюючих держав.
- Російське інсайдерське джерело, яке раніше правильно передбачило кадрові зміни в МО РФ, заявило 9 грудня, що президент Путін підвищив заступника міністра оборони Павла Фрадкова до звання генерал-майора.
Знати більше: Новітня «Вісь зла» та ситуативні попутники. Як країни-союзники Росії допомагають їй у війні проти України