Міністерство молоді та спорту України розробило заходи безпеки щодо допуску вболівальників на трибуни під час спортивних заходів.
План виконано спільно із Міністерством внутрішніх справ України. Також буде створено робочі групи, учасниками якої стануть представники ДСНС, Нацполіції України, регіональних ОВА, а також керівники спортивних федерацій та спортивних майданчиків.
Завданням робочої групи є перевірка місця змагань, оцінка можливої кількості глядачів, які будуть допущені на трибуни, доступність укриттів та захисних споруд, розробка плану евакуації та контроль виконання заходів безпеки.
- 1. Перевірка місця змагань. Робоча група, яка складається з представників спортивної федерації, керівників спортивних споруд, представників ДСНС та Нацполіції, проводить огляд місця проведення змагань.
- 2. Оцінка допустимої кількості учасників. Робоча група визначає, скільки людей (спортсмени, тренери, судді, персонал, глядачі) може бути присутніми на заході.
- 3. Доступність укриттів. Робоча група перевіряє укриття та захисні споруди поблизу місця проведення змагань. Вони мають бути не далі ніж 500 метрів, щоб у разі небезпеки всі змогли швидко та безпечно евакуюватися. Особливу увагу звертатимуть на те, щоб укриття були доступні для людей з інвалідністю.
- 4. Розробка плану евакуації. Керівник спортивної споруди створює детальний план евакуації на випадок повітряної тривоги, враховуючи потреби осіб з інвалідністю.
- 5. Акт огляду. Робоча група складає акт, який включає інформацію про укриття, їх місткість та відстань до них.
- 6. Інструктаж Учасників. Усі учасники змагань проходять інструктаж з безпеки та підписують ознайомчу форму.
- 7. Подання Заявок на проведення змагань. Заявку необхідно подати не пізніше ніж за 48 годин до змагань, щоб встигнути провести якісну перевірку.
- 8. Організаційна зустріч. Перед змаганнями відбуваються зустрічі усіх задіяних служб для координації дій.
- 9. Контроль безпеки. На вході до спортивних споруд проводять перевірку безпеки, зокрема, і з використанням металодетекторів для великої кількості глядачів.
- 10. Заходи під час небезпеки. У разі повітряної тривоги або надзвичайної ситуації головний суддя оголошує евакуацію, а після її завершення – відновлення змагань.
- Повний план щодо допуску вболівальників на трибуни під час спортивних заходів на території України представлено на офіційному сайті Мінмолоді та спорту України.
“Жодна телетрансляція не замінить емоції стадіону, але нашим пріоритетом була і буде безпека глядачів. Ми дуже відповідально підійшли до розробки заходів спільно із безпековими структурами. Ми маємо повернути вир емоцій на стадіони так само як свого часу повернули глядачів у кінотеатри та на концерти”, – заявив в.о. міністра Мінмолоді та спорту Матвій Бідний.
Нагадаємо, у листопаді президент Федерації баскетболу України (ФБУ) Михайло Бродський звернувся з відкритим листом до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, у якому попросив сприяння з поверненням глядачів на трибуни. У лютому з аналогічним проханням до Мінмолодьспорту зверталася Федерація хокею України.
Бродський навів приклади кінотеатрів, театрів та концертних залів, які публіка в Україні має можливість відвідувати з урахуванням дотримання необхідних вимог щодо безпеки.
У згаданому листі Бродський просив Шмигаля «дати доручення Мінмолодьспорту про позитивне вирішення питання про допущення глядачів на всеукраїнські спортивні змагання за умови дотримання заходів безпеки під час їх проведення та допуску глядачів у кількості, залежній від можливостей укриттів спортивних споруд, але не більше 200 глядачів».
На початку листопада Верховна Рада проголосувала за відставку Вадима Гутцайта з посади міністра молоді та спорту України. Пізніше виконувачем обов’язків міністра був призначений Матвій Бідний.
Останній офіційний футбольний матч із глядачами в Україні було зіграно понад 700 днів тому. 12 грудня 2021 року, 1 714 глядачів, згідно з даними УПЛ, побачили вольову перемогу Колоса над Минаєм (2:1, обидва голи ковалівці забили на останніх хвилинах) у заключному поєдинку першої частини сезону-2021/2022.