Мінфін оцінив потреби України у додаткових грошах

Мінфін оцінив потреби України у додаткових грошах

Фото: РБК-Україна Сергій Марченко запевнив, що оцінки уряду і МВФ співпадають

Раніше очікувалося, що активна фаза війни триватиме до середини 24-го року, але цей прогноз не реалізувався, пояснив Сергій Марченко.

Україна і МВФ оцінюють додаткову фінансову потребу на 2025 рік з боку зхідних партнерів у розмірі 12-15 млрд доларів. Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю для РБК-Україна, оприлюдненому у вівторок, 30 липня.

Він нагадав, що при підготовці діючої програми з МВФ один з ключових параметрів визначав, що активна фаза війни діятиме до середини 24-го року, але цей прогноз не реалізувався.

«Зараз ми постійно проговорюємо з нашими партнерами, що нам потрібно додаткове фінансове запевнення, тому що війна буде продовжена у 2025 році і нам потрібно мати буфер», – сказав міністр і оцінив ці додаткові потреби на наступний рік у 12-15 млрд доларів.

За словами Марченка, ці оцінки повністю відповідають дискусіям Мінфіну з МВФ.

«Вони також потенційно бачать це саме як додаткову потребу від того, що зараз у нас передбачено в програмі», – зазначив міністр.

Разом з тим, на його думку, Україна, підвищуючи податки, теж має дати сигнал партнерам і закрити роти критикам, які говорять, що внесок української сторони є недостатнім.

«Ми показуємо, що готові до найбільш непростих рішень, що ми свій внесок також робимо. Ми виходимо до партнерів і говоримо: ось є дефіцит у 500 млрд гривень і ось є рішення як його перекрити. Але ми також чекаємо, що на 2025 рік ви нам дасте достатні фінансові запевнення, щоб ми могли профінансувати бюджет», – пояснив Марченко.

Зараз, за його словами, відповідно до програми МВФ, запевнень наших партнерів недостатньо, щоб уряд міг подати в Раду збалансований бюджет на наступний рік.

Як відомо, на початку липня до держбюджету України надійшов черговий транш кредиту від МВФ на 2,2 млрд доларів. Водночас для отримання наступного кредиту фонд встановив для України дві додаткові вимоги.

Також повідомлялося, що після отримання траншу Україна вийшла на друге місце у світі за розміром боргу перед МВФ.

Джерело

Новини Рівне