12 травня в австралійському Перті екс-чемпіон світу у трьох вагових категоріях Василь Ломаченко у поєдинку за титул за титул чемпіона світу за версією IBF у легкій вазі зустрінеться з Джорджем Камбососом. Цей поєдинок стане першим на п’ятому континенті для українця. Хоча раніше українські боксери неодноразово билися в Австралії, а уродженець Вінниці навіть ставав чемпіоном цієї країни. Згадуємо, як це було.
Читайте також: Ломаченко – Камбосос коли і де дивитись пряму трансляцію бою
Першовідкривач Синєпупов
Відомий у минулому український боксер, який виграв титул Інтерконтинентального чемпіона IBF ще 1994-го року і бився за повноцінний титул чемпіона Європи, в Австралії опинився ще як представник СРСР – у квітні 1991-го. Причому бився уродженець Макіївки Синепупов теж у Перті, а його суперником також був місцевий боксер Тоні Міллер.
Для Синепупова бій був сьомим у профі-кар’єрі, для його опонента – 38-м (28 перемог, сім поразок та дві нічиї). Що, втім, не завадило українцеві виграти одноголосним рішенням суддів у 10-раундовому бою.
Чемпіон із Вінниці
Найбільшу кількість боїв в Австралії – 15 – з українців провів зараз уже 39-річний вінничанин Віктор Чорноус. Власне, свою професійну кар’єру тоді ще 23-річний боксер, який свого часу входив до збірної України та виступав у її складі на чемпіонаті світу 2002 року, розпочав саме в цій країні.
Дивіться також: Дорога спокути. Вийшов фільм, присвячений бою Ломаченко – Камбосос (відео)
«2008-го ми полетіли до Австралії. На той час лише двом членам команди – мені та нашому тренеру – дали тривалу австралійську візу. Не знаю, чому так сталося, мабуть, це був знак. Потім менеджер Стів Делар запропонував контракт на три роки. Так і розпочалася моя кар’єра професійного боксера в Австралії», – згадував Віктор в інтерв’ю виданню Вінницька Арена.
Читайте також: Усик – Ф’юрі коли і де дивитися пряму трансляцію бою в Україні
Як уже було сказано вище, Чорноус провів в Австралії 15 поєдинків: 14 виграв, в одному поступився. У 11-му став чемпіоном країни, перемігши за очками Джеймса Гілтроу, заробивши в Австралії прізвисько «Ураган».
«Я міг би претендувати на чемпіонський бій, але зробив помилку, повернувшись до України. Забракло досвіду, не дочекався, як кажуть, свого шансу. Як потім дізнався, для боксера з таким рекордом, який мав, не боксувати 4-6 місяців – це нормально. А я думав, що мій менеджер не може мені організувати бій, – згадував Віктор. – Коли повернувся в Україну, спарингував із Віктором Постолом перед поєдинком із Сельчуком Айдином, також із В’ячеславом Сенченком перед поєдинком із Гаттоном».
Далі один бій в Україні та два – у США (нічия та поразка). Тренування у залі у Фреді Роача, спаринги з Маркосом Майданою та Карлосом Моліною, спроби закріпитися в Америці, конфлікт з менеджером та повернення на батьківщину з рекордом 15-2-1, 5 КО.
Читайте також: Усик – Ф’юрі. Як тренується Циганський король: станова тяга на 220 кг, жим «міна» та вправи на ноги
До речі, як розповідав Чорноус, майбутній суперник Ломаченка йому знайомий. «Знаю Комбососа і навіть багато з ним спарингував – тренувалися разом в Академії Кості Цзю в Австралії. Але він був ще малий і легкий. Думаю, Комбосос – не випадковий персонаж, хоча б тому, що всі свої поєдинки він проводив на чужій території – дуже заряджений і мотивований спортсмен. Думаю, йому все по зубах, крім Васі», – казав Віктор 2022-го року.
Чемпіонський бій Бурсака
У липні 2015-го в Австралії бився Макс Бурсак. У Карлтоні українець бився з на той момент місцевим проспектом Заком Даном. Бій, на кону в якому стояв титул IBO в суперсередній вазі, вийшов досить конкурентним. Але українець поступився за підсумками 12 раундів одноголосним рішенням суддів: 115:111 двічі та 116:110. Для бою в Австралії це як мінімум нічия, а може, навіть і перемога. Про що розповість суперник наступного українця.
Читайте також: Як Ф’юрі набрав відмінну форму перед боєм з Усиком: мінімум 4 500 калорій на добу, незвичайні сосиски та прийом їжі шість разів на день
Данн до речі, великих успіхів не досяг, за межі Австралії на бої виїжджав тричі – двічі до Італії та раз у США, гучних титульних боїв не отримав, хоча й закінчив кар’єру з гарним рекордом – 29-1, 24 КО.
Плотніков програв майбутньому кривднику Пакк’яо
Так, львів’янин Віктор Плотніков того ж 2015 року бився з Джеффом Горном одразу за кілька малозначних регіональних титулів. З тим самим Горном, якому віддадуть перемогу в дуже суперечливому домашньому поєдинку з Менні Пак’яо за титул WBO і який потім отримає бій з Теренсом Кроуфордом. Пак’яо програв Горну рішенням: 113:115 – двічі та 111:117.
Теренс Кроуфорд та Джефф Горн, Getty Images
Плотніков усю 10-раундову дистанцію не пройшов. Хоча й програв не суто в боксі, нехай на момент зупинки бою Горн і вів на записках усіх трьох суддів 68:64 та 70-63 – двічі. Вся справа у розсіченні, яку австралієць отримав у шостому раунді після зіткнення. У перерві катмену Хорна вдалося зупинити кров, але вже наступної трихвилинки воно відкрилося знову. В результаті після сьомого раунду рефері зупинив поєдинок, а за записками суддів, як сказано вище, виграв Горн.
Бій між Василем Ломаченком та Джорджем Камбососом пройде на «RAC Arena» в австралійському Перті, початок — орієнтовно о 5 годині ранку за київським часом.
Нагадаємо, Ломаченко у травні 2023 року поступився Девіну Гейні у поєдинку за звання абсолютного чемпіона світу. У свою чергу Камбосос у своєму останньому бою переміг британця Максі Г’юза, завоювавши титул IBO у легкій вазі.