Ліга Європи. 3-й тур основного етапу. «Рома» — «Динамо» — 1:0. Гол Довбика приніс римлянам перемогу. Огляд матчу, статистика

Цього тижня відбуваються матчі 3-го туру основного етапу Ліги Європи сезону-2024/25. В одному з них у четвер, 24 жовтня, зустрічалися «Рома» і «Динамо». Поєдинок проходив у Римі на «Стадіо Олімпіко».

Фото — Олександр Попов

Ліга Європи. 3-й тур основного етапу

«РОМА» (Рим, Італія) — «ДИНАМО» (Київ, Україна) — 1:0 (1:0)
Гол: Довбик (23, пен.)

Предупредження: Анхеліньо (44) — Михавко (22), Рубчинський (37)

«Рома»: 99.Свілар, 19.Челік, 5.Ндіка (К), 22.Ермосо, 59.Залевскі, 17.Коне, 28.Ле Фе, 61.Пізіллі, 2.Анхеліньо, 35.Бальцанці, 11.Довбик.
Запасні: 89.Марін, 98.Райан, 4.Крістанте, 7.Пеллегріні, 12.Абдулхамід, 14.Шомуродов, 15.Хуммельс, 16.Паредес, 21.Дібала, 66.Сангаре.

«Динамо»: 35.Нещерет — 4.Попов, 32.Михавко, 40.Біловар — 24.Тимчик, 91.Михайленко, 18.Андрієвський (К), 15.Рубінчський, 2.Вівчаренко — 9.Волошин, 39.Герреро.
Запасні: 1.Бущан, 51.Моргун, 3.Дячук, 6.Бражко, 10.Шапаренко, 11.Ванат, 20.Караваєв, 22.Кабаєв, 23.Малиш, 29.Буяльський, 44.Дубінчак.

Статистика матчу >>>

Післяматчева прес-конференція >>>>

Поєдинок розпочався з атак «Роми», що цілком логічно, враховуючи ще й рішення наставника «Динамо» Олександра Шовковського випустити з перших хвилин найближчий резерв команди, тримаючи на думці найближчий матч чемпіонату України проти «Шахтаря».

Приємно відзначити, що навіть у цій ситуації «біло-сині» виглядали досить конкурентоспроможними на тлі такого серйозного суперника. Так, римляни контролювали перебіг подій на полі, але динамівці довгий час не давали їм створювати моменти біля своїх воріт. «Рома» довгий час діяла в позиційних атаках і, хто знає, як би завершився перший тайм, якби не прикра помилка Михавка на 22-й хвилині зустрічі. Наш захисник вирішив навіщось потягнути суперника за футболку у власному штрафному майданчику — фол і арбітр одразу ж вказав на «крапку». Удар з одинадцяти метрів чітко реалізував Артем Довбик, пробивши в лівий нижній від себе кут воріт. 1:0!

Після пропущеного гол гра «Динамо» в атаці відверто пожвавилася — Тимчик і компанія все частіше стали влаштовувати рейди правим флангом. І свій перший гольовий момент гості зуміли створити на 34-й хвилині протистояння. І який момент! Перехопивши пас на половині поля «Роми», Герреро чудовим пасом знайшов у штрафному майданчику все того ж Тимчика, який примудрився з кількох метрів пробити повз ворота! Динамівці були просто зобов’язані зрівнювати рахунок! Але далі — більше.

На 40-й хвилині поєдинку Тимчик створив уже момент для Герреро, вдало простріливши з правого флангу. Однак удар панамського форварда впевнено парирував голкіпер «вовків» Свілар! На цьому, мабуть, усі цікаві події в першій половині зустрічі завершилися.

Фото — Александр Попов

Після перерви малюнок гри кардинально не змінився — «Рома» продовжила грати першим номером, тоді як динамівці й надалі розраховували на контратаки та стандартні положення. Ближче до середини другого тайму «біло-сині» заграли ще впевненіше завдяки серії замін: на полі з’явилися футболісти основи — Бражко, Шапаренко, Кабаєв і Ванат.

І тут же два моменти були в нападника киян: спочатку Ваната на частку секунди випередив захисник «Роми» після прострілу в центр штрафного, а ще за хвилину удар нашого форварда з кількох метрів парирував Свілар.

Господарі на ці випади «Динамо» відповідали дальніми ударами у виконанні Пеллегріні та Крістанте, але всі вони були неточними. І тільки удар Шомуродова мав змінити цифри на табло, але як нападник римлян не забив із п’яти метрів — не знає, напевно, навіть він сам. У підсумку, команда Івана Юрича все ж зуміла довести гру до переможного кінця.

Нагадаємо, свій наступний матч «Динамо» проведе вже в рамках УПЛ. У неділю, 27 жовтня, в Києві, підопічні Олександра Шовковського зустрінуться в центральному матчі осінньої частини національної першості з донецьким «Шахтарем». Початок поєдинку — о 18:00.