Якими спеціями доповнити набір на домашній кухні

Майже на кожній кухні вже зібрано сталий набір спецій, які найчастіше використовуються для приготування буденних та святкових страв. Хтось надає перевагу азійським приправам та соусам, хтось — обожнює італійські, грецькі чи навіть мексиканські трави, а хтось — готує базові для кожного українця страви з базовим набором спецій. Якщо ви належите до 3 категорії, наш матеріал для вас. Далі розповідаємо, що цікавого, проте не надто екстравагантного купити з приправ та урізноманітнити свій раціон. Якщо сподобається якась конкретна приправа оптом її замовляти надалі буде набагато дешевше. Але необхідно відразу знайти перевірене місце з відповідною якістю.

Кумин

Незамінна спеція для всіх любителів червоного та білого м’яса, плову та азійських страв. Кумин продається у вигляді зерен або порошку, має яскраво виражений аромат, тому на початку рекомендуємо використовувати його дуже обережно та малими дозуваннями.

Якщо зберігати його занадто довго, порошок починає гірчити. Тому радимо герметично закривати пакування за допомогою затискача чи в зіп-пакеті.

Мускатний горіх

Відомий за активне використання в кондитерських виробах, десертах та випічці. Він не змінює текстуру тіста, проте надає йому унікальний тонкий присмак та аромат. Також часто використовується в напоях (алкогольних та безалкогольних) у холодну пору року, тонізувальних сумішах на спекотну погоду.

Окрім солодких страв його можна без остраху додавати до:

  • маринадів та соусів до м’яса;
  • м’ясного фаршу;
  • грибних начинок для пирогів, пиріжків та налисників;
  • соусів на основі вершків;
  • крем-супів.

Продається в меленому та цільному вигляді.

Тим’ян

Різновид сушеної зелені, проте не такий різкий та насичений, як, наприклад, італійські базилік чи орегано. Завдяки цьому він добре пасує до інших приправ та часто додається до сумішей. Використовується для маринування риби, м’яса та субпродуктів, додається до перших страв та заправок салатів. Рідше, але все-таки використовується для випікання хліба, булочок, сухариків.

Імбир

Не варто думати, що імбир із медом та лимоном під час застуди — єдине можливе застосування кореня в кулінарії. Його також можна маринувати та подавати як закуску до основної страви (як це часто роблять ресторани японської кухні). Імбирний порошок додається до:

  • заправок салатів;
  • страв на основі рису;
  • овочеві рагу та запіканки;
  • лимонади та смузі;
  • солодку випічку.

Має досить виражений пряно-солодкий смак, який добре поєднується з іншими травами, зернами та насінням у різних рецептах.

Новини Рівне