Мрія кожної дитини – це мати свій власний простір для ігор, фантазій та веселощів. А якщо родина ще живе у приватному будинку, то будівництво дитячого майданчика приведе у захват будь-яку дитину. Тільки уявіть, поруч з будинком купити в Рівному вуличні качелі та гірки, балансири, спортивні знаряддя, іграшкові хатки та багато іншого, щоб влаштувати справжній рай для своєї малечі.
А от як правильно все спланувати та спроєктувати дитячу зону ми розглянемо далі у цій статті.
Яким вимогам повинен відповідати дитячий майданчик?
Перше, на що потрібно звернути уваги це вік ваших дітей та збудувати майданчик, який буде цікавим не один рік. Спочатку робиться проєкт, продумайте, які ігрові елементи ви хочете встановити та розрахуйте площу для виділення її під ігровий простір.
Для встановлення гірки потрібно місце для розбігу та спуску дитини. Для гойдалок та каруселей необхідна навколо безпечна зона, мінімум 2 метри у діаметрі. Також, коли міркуєте над місцем розташування, звертайте увагу на наступні фактори:
- Дитячий майданчик повинен мати гарне освітлення, а також частково захищений від сонця. Якщо ви ставите пісочницю для дитини, то найкраще монтувати її під деревом, тому що малеча може довго гратися в цьому місці.
- Поблизу категорично заборонено зберігати садовий інвентар чи електроінструменти.
- Краще, коли поруч є паркан або інші споруди, які захищають від вітру.
- Якщо на площі практично немає тіні, необхідно встановити ТЕН.
- Місце де грають діти, повинно добре проглядатись через вікна будинку.
Ігрові комплекси та напільне покриття
Сьогодні доступно купити дитячий майданчик під замовлення, ви самостійно обираєте ігрові елементи та отримуєте готову продукцію. Все, що необхідно зробити – це якісно монтувати обладнання. Звичайно, якщо є навички та досвід батьки можуть самостійно збудувати майданчик, але без окремих вмінь це зробити дуже складно.
Кріплення повинні буди надійними, металевими та якісними, щоб витримувати пустощі дітей. Все обладнання без гострих кутів, випираючих болтів чи саморізів. Дерев’яні конструкції повинні бути добре відшліфовані, щоб діти не поранились та не загнали скалки. Дитячі гірки повинні мати високі бортики. На території майданчика непотрібно саджати колючі або отруйні рослини навіть, якщо вони мають дуже гарний та естетичний вигляд.
Наповнювати майданчик треба простими та функціональними конструкціями залежно від віку, інтересів та статі дитини. Найчастіше набір досить стандартний. Це гойдалки, пісочниці, невеликі гірки, каруселі, драбинки, по яким цікаво лазити, ігрові дитячі будиночки.
Дуже доречно та корисно продумати зону для фізичних навантажень, наприклад турніки, канати, прилади для скелелазіння тощо. Влітку, якщо дозволяє площа можна встановити надувний басейн – це ще більше принесе радості дітям.
Особлива увага надається напільному покриттю. Всі знають які діти активні. Тому не треба будувати майданчик на бетонній поверхні для уникнення серйозних травм. Краще підійде звичайний м’який ґрунт або газон. Коли простір засіяний травою, земля швидше вбирає вологу та залишається менше бруду після дощу. А коли вся територія заасфальтована, то покриття необхідне тільки гумове.
Звертайте увагу на матеріали, з яких виготовлені ігрові елементи. Вони повинні бути екологічними та відповідати всім вимогам та стандартам МОЗ. Якщо комплекс виготовляють з якісних матеріалів, ви можете не турбуватись за здоров’я дитини, а також майданчик прослужить тривалий час та не втрачатиме свій яскравий зовнішній вигляд довгі роки.
Набирайтесь терпіння, сил та натхнення й ставайте до роботи! Здійснюйте мрії своїх діточок, блиск їх оченят та радість – це неймовірні відчуття для батьків!