Брифінг Рівненської ОВА.
З 14 травня в Рівненській області діють аварійні відключення, а через дефіцит електроенергії можливе введення погодинних графіків. У Сарненській громаді також відключать вуличне освітлення. Населення просять економити електроенергію в пікові години.
Хто повідомляє: брифінг Рівненської ОВА, Сарненська міська рада.
У чому суть
На Рівненщині аварійні відключення електроенергії для побутових споживачів діють з 14 травня, для підприємств — з 8-го. В ОВА наголошують, що у випадку затяжного дефіциту в області введуть погодинні графіки.
До того ж у Сарненській громаді повідомили про вимкнення вуличного освітлення, допоки не стабілізується ситуація в енергомережі країни. Ліхтарі світитимуть лише на вулиці Широкій у Сарнах.
— Ворог намагається знищити українську енергосистему. Вчора Рівненська область отримала від Укренерго розпорядження про термінове введення аварійних графіків. Тому громадянам важливо із розумінням віднестися до відключень. Фахівці Рівнеобленерго 24/7 працюють, аби кожен споживач був максимально забезпечений електроенергією, — зазначила на брифінгу заступниця голови Рівненської ОВА Людмила Шатковська.
Наразі тривалість відключень спрогнозувати не можуть. Повною інформацією про ситуацію в енергосистемі та дефіцит потужності володіє Укренерго, від якого отримує термінове розпорядження Рівнеобленерго. Далі, як зазначив Сергій Невмержицький, є 15 хвилин для введення аварійних графіків — негайно і без попередження.
— Якщо графіки аварійних відключень будуть довготривалими – застосовуються погодинні графіки відключень для населення. Вони вже відпрацьовані, але будуть застосовуватися у разі затяжного дефіциту енергії. Такі графіки будемо обов’язково публікувати, — додав голова правління Рівнеобленерго Сергій Невмержицький.
На брифінгу Рівненської ОВА вкотре закликали економити споживання електроенергії у пікові години, зокрема з 18 до 23 години.
Що було раніше
У Рівненській ОВА повідомили, що в рамках національної програми ВІДНОВА:UA триває набір учасників від 18 до 35 років для відбудови України. Молодь проживатиме в одній із 24-х громад, відновлюватиме пошкоджений об’єкт й братиме участь у тренінгах, майстеркласах, екскурсіях.