Чи страждають врожаї сільськогосподарських культур через посуху?

Глобальне потепління — одна із закономірних кліматичних змін, яка є логічним завершенням глобального похолодання. Безперечно, зміни температурного режиму і кількості опадів мають вплив на більшість сільськогосподарських культур та усі аспекти життя аграрного сектору. Так, наприклад, зернові культури дозріли на тиждень-два раніше, ніж це було в минулому році. На сполох б’ють навіть аграрії італійських регіонів  Апулії, Абруццо, Сицилії – в цих регіонах почали пересихати місцеві водосховища.

Які є потенційні небезпеки для аграріїв?

Запорукою хорошого врожаю перш за все є справна і сучасна техніка. Тому, коли ви маєте час — обов’язково проводьте техогляд ваших тракторів, комбайнів, сівалок, “кукурузників”, вантажних автомобілів, копачок та інших більш вузькоспеціалізованих приладів обробки земельних угідь. Тому, уважно спостерігайте за станом техніки, і якщо виявите якусь дрібну неполадку — негайно усувайте її. Із цим може допомогти https://promua-group.com/ua/podshipniki, який забезпечує багатьма деталями сільськогосподарську техніку.

Особливо уважними потрібно бути в спеку і посуху, адже занадто висока температура може негативно впливати на стан техніки, і одночасно чинити вплив на здоров’я операторів цієї техніки. Тому, звертайте увагу на прогнози погоди і змінюйте графік роботи так, щоб це не викликало проблем у майбутньому.

Що стається із культурами?

Через зміну температурного режиму, час достигання деяких культур значно змістився. Так, наприклад, пшениця, в південних областях України уже 6-го червня достиглими були уже понад половина рослин. Тому, у аграріїв було лише кілька днів, щоб вирішити проблему із врожаєм, адже через 7-10 днів втрачається до 50% пшениці. У випадку із більш вибагливими рослинами, як от кукурудзою, кавунами, буряками, — ситуація із зміною кліматичних умов може бути критичною: рослини можуть зникати через зневоднення, або в’янути за високої температури.

Проте, деякі окремі культури за таких умов почуваються чудово: наприклад оливкові, які дуже полюбляють вологе повітря і високу температуру. Тому, оптимальним рішенням для агрогосподарств буде зміна посівних культур.

Так, зокрема, можна перенести висаджування олійних культур на лісостепову зону, а культурами із лісостепової зони почати засаджувати ділянки в лісовій зоні. Таким чином можна оптимально використовувати земельні угіддя без значних фінансових втрат.

Новини Рівне