Червоний Хрест у Сарнах: чим займається організація та як звернутися за допомогою

Червоний Хрест у Сарнах: чим займається організація та як звернутися за допомогою

Команда, волонтери та партнери Сарненської організації ЧХ.

У Сарненській організації Товариства Червоного Хреста України наразі працює 12 фахівців і 31 волонтер. Вона обслуговує п’ять громад: Сарненську, Немовицьку, Клесівську, Вирівську та Степанську. Під час повномасштабної війни спектр надання допомоги Червоним Хрестом значно розширився. За якими безоплатними послугами можна звертатися місцевим — СарниNews.City розповів голова Микола Добриднік.

Що таке Сарненська організація ЧХ

Товариство Червоного Хреста — це міжнародна, благодійна, гуманітарна організація, що працює і має свої національні товариства в 191 країні світу, зокрема в Україні. Сарненська організація — це одна з його філій.

— Червоний Хрест — це єдина благодійна організація, про яку існує окремий закон. Його перша стаття каже, що Червоний Хрест допомагає державі в наданні медичної та гуманітарної допомоги для вразливих верств населення, — пояснює Микола Добриднік.

Червоний Хрест у Сарнах: чим займається організація та як звернутися за допомогою

Голова Сарненської організації Товариства Червоного Хреста України.Фото: СарниNews.City

Наразі в команді Сарненської організації ЧХ працює 12 фахівців, а також 31 волонтер.

Догляд вдома

Це аналог державної соціальної служби. Червоний Хрест у Сарнах має шестеро соціальних робітників, які доглядають 26 осіб.

— Наші соціальні робітники допомагають людям у простих речах: приготувати поїсти, попрати одяг, сходити в магазин — як і соціальні робітники державної служби, — розповідає голова організації. — Людям, яких ми доглядаємо, Червоний Хрест надає грошову підтримку. Варто зауважити, що останнім часом поширюється багато фейків. Є різні анонімні телеграм-канали, які поширюють інформацію про начебто допомогу від ЧХ із закликом зареєструватися. Цього робити не потрібно, інакше шахраї отримають доступ до ваших карток. ЧХ має свої офіційні джерела, сайти, сторінки в соцмережах, де поширюють інформацію про наявні програми і наявну допомогу. І наразі Червоний хрест в Рівненській області не допомагає людям грошима. Це виключно гуманітарна допомога.

Червоний Хрест у Сарнах: чим займається організація та як звернутися за допомогою

Одна з найактивніших волонтерок Людмила.Фото: СарниNews.City

Психосоціальна підтримка

— Це один із найактивніших напрямків роботи, яким ми пишаємося. У нас працює волонтерка, тренерка-інструкторка Аліна, яка, до речі, єдина в Рівненській області навчає інших інструкторів психосоціальної підтримки, — зауважує Микола Добриднік.

Червоний Хрест у Сарнах: чим займається організація та як звернутися за допомогою

Психологиня Аліна.Фото: СарниNews.City

Психосоціальна підтримка — це комплекс заходів, спрямованих на те, щоб навчати людей, як поводитись в складних, нетипових або навіть надзвичайних ситуаціях, як не панікувати, зберігати спокій і правильно комунікувати, як допомогти собі й оточуючим у важкий момент. Ці заходи тренерка проводить як для дорослих, так і для дітей. Це можуть бути також групові тренінги для колективів різних видів зайнятості.

Мінна небезпека

У Сарненській організації ТЧХ є два інструктори з мінної небезпеки. Вони проводять заходи у різних закладах і для дорослих, і для діток.

— Розповідаємо про те, які бувають міни, як вони виглядають, де ховаються, як себе уберегти та правильно поводиться, коли побачив міну. За пів року, впродовж яких працює цей напрямок, ми охопили 290 бенефіціарів, — додає керівник.

Співпраця з ДСНС

У разі масштабних пожеж у Червоний Хрест звертаються представники ДСНС або потерпілі, щоб отримати допомогу.

— Ми виїжджаємо на місце, щоб оцінити масштаб збитків, і, по можливості, забезпечуємо такі сім’ї гуманітарною допомогою. Це окрема програма, яка діє тільки в нашій організації, — зазначають волонтери.

Червоний Хрест у Сарнах: чим займається організація та як звернутися за допомогою

Сарненський Червоний Хрест та ДСНС Сарненщини підписали меморандум про співпрацю.Фото: зі сторінки організації

Банк одягу

Банк одягу в Сарнах є найбільшим у Рівненській області. Він працює у вівторок і четвер з 10:00 до 14:00 за адресою: місто Сарни, вулиця Ярослава Мудрого 1.

— За два роки функціонування ми видали 9118 одиниць одягу. Люди приносять речі, з яких вже виросли діти або які, так би мовити, вийшли з моди. А ми їх сортуємо і роздаємо людям, які потребують. Скористатися послугами цього банку одягу можуть усі люди, не лише представники соціально вразливих верств населення. Одягу насправді дуже багато: сарненці більше приносять, ніж беруть, — розповідає Микола Добриднік.

Оренда реабілітаційного обладнання

У Червоному Хресті можна безкоштовно взяти в оренду реабілітаційне обладнання: милиці, ходунки, крісла-туалети, протипролежневі матраци, тощо.

Ми не даруємо ці речі й не віддаємо, а даємо в оренду — підписуємо договір про безоплатне тимчасове користування, — наголошує керівник.

Підтримка хворих на туберкульоз

Допомогу від ЧХ отримують хворі туберкульозом пацієнти, які проходять лікування в рамках державної програми. Наразі їх шестеро. Це ваучерна допомога на суму 400 гривень в АТБ. Такі ваучери люди отримували вже двічі. За словами волонтерів, серед пацієнти є ті, хто пройшов курс лікування й одужав.

Видача гуманітарної допомоги

Від початку повномасштабного вторгнення допомогу від Сарненської організації Червоного Хреста отримали 29 тисяч 355 людей. Більшість з них — ВПО, які проживають у Сарненському районі або були тут проїздом. Також є чимало місцевих багатодітних сімей, яким надають допомогу.

— Наразі гуманітарна допомога передбачена лише для новоприбулих вимушено переміщених осіб. Червоний Хрест переходить на ваучерну систему. Новоприбулим ВПО видаватимуть ваучери на певну суму в АТБ. Чому так? По-перше, закордонні донори не виділяють гуманітарну допомогу, по-друге, для цього потрібно багато супутніх витрат: для зберігання треба орендувати склад, купити авто, заправляти, наймати водія. А ваучери значно скорочують ці логістичні витрати, — пояснює Микола Добриднік.

Червоний Хрест у Сарнах: чим займається організація та як звернутися за допомогою

Допомога ВПО в селі Олексіївка.Фото: зі сторінки організації

Два роки поспіль ЧХ надавав забезпечував допомогою всі Пункти незламності Сарненської громади, зокрема продуктами харчування, обігрівачами та деякими меблями.

До того ж на підтримку Червоного Хреста завжди можуть розраховувати родини військовослужбовців, які загинули, зникли безвісти чи перебувають на лікуванні. Крім гуманітарної допомоги, їм можуть надати психологічний супровід.

Грантові проєкти

За підтримки донорів Сарненська організація Червоного Хреста задовольняє запити на допомогу місцевих установ.

— Наприклад, є місце компактного проживання ВПО — гуртожиток ліцею “Лідер”. Керівниця цього закладу повідомила, що їм потрібна побутова техніка. Тож ми подали грант на нашого донора — ЧХ Німеччини — і його задовольнили, — пояснює голова. — Варто зауважити, що грант — це не просто гуманітарна допомога, коли привезли з-за холодильник і ми його поставили. Техніку ми купуємо на місці, в наших підприємців. Відповідно це податки і гроші в наш бюджет.

У Степанській районній лікарні Червоний Хрест відкрив дві палати, які забезпечили ліжками, матрацами, подушками й іншим необхідним інвентарем. Ще один запит був від Рівненського психоневрологічного інтернату — на генератор.

— Я раджу всім: якщо у вас є якісь потреби, запити, подавайте. Їх не завжди погоджують, але бувають такі приємні випадки, коли навіть Данський Червоний Хрест нам прислав цього потужного генератора, — додає Микола Добриднік.

Соціальна перукарня

Це наймасштабніший грантовий проєкт ЧХ у Сарнах. Соціальна перукарня працює з 29 березня 2024 року. Пріоритетно вона розрахована на соціально вразливі верстви населення. Всі інші жителі також можуть скористатися послугами майстрів безкоштовно, але одноразово. Наразі там працює один волонтер-перукар. Соціальна перукарня розташована за адресою: Сарни, вулиця Степана Бандери, 8 (приміщення Пенсійного фонду, на першому поверсі).

Червоний Хрест у Сарнах: чим займається організація та як звернутися за допомогою

Волонтерка Червоного Хреста Тетяна.Фото: СарниNews.City

Загін швидкого реагування

У кожній області при Червоному Хресті функціонує загін швидкого реагування, який виїжджає на різні надзвичайні ситуації: приліт, повінь, пожежа, тощо. Учасники загону навчені надавати першу медичну допомогу, вони пройшли необхідні курси, зокрема й психологічні, щоб підтримувати людей у кризових ситуаціях.

— Наша команда долучалась до проведення таких навчань у Сарненській громаді. Один раз вони проходили в Городці — реагування на випадок аварії на АЕС, а під час іншого навчалися діяти в разі прильоту, — продовжує голова.

Фейки та правда про Червоний Хрест: позиція Сарненської організації ЧХ

Микола Добриднік каже, що в соцмережах поширюють багато інформації про Червоний Хрест, серед якої трапляється чимало фейків і маніпуляцій. Свою позицію голова Сарненської організації висловив СарниNews.City:

— Навіть у нашому місцевому інформаційному полі є різні меседжі, наприклад, що Червоний Хрест не несе жодної користі, нічого не робить для визволення військовополонених. Тут важливо розділяти, що є національні товариства: в Україні — Український Червоний Хрест, в Польщі — польський, в Німеччині — німецький. Український Червоний Хрест — це незалежна організація, яка підпорядковується лише законодавству України. Тут, я наголошую, працюють українці, працюємо ми з вами. Ми не підпорядковуємося Міжнародному комітету Червоного Хреста. Міжнародний комітет Червоного Хреста – це міжнародна організація, яка базується у Швейцарії. Їх робота регламентується міжнародним гуманітарним правом на основі Женевських конвенцій. У них чітко зафіксовані правила ведення війни, правила поводження з військовополоненими та цивільними особами, які перебувають в зоні бойових дій. Тож проблема не в Червоному Хресті, а в одній країні, яка нам всім відома, яка просто, м'яко кажучи, начхала на міжнародні норми та конвенції, начхала на все. Вони не жаліють не те що чиїхось військовополонених, а навіть своїх людей.

Новини Рівне