Фото: Радіо Свобода/Сергій Нужненко
Оскільки обіцянка ЄС надати боєприпаси Україні не виконується, Чехія вважає, що настав час шукати снаряди за межами блоку.
Про це повідомляє Politico.
“Розчарована цією нестачею, Прага змушує країни ЄС фінансувати закупівлю, за її оцінками, 450 тис. артилерійських снарядів, доступних за межами блоку”, — повідомляє Politico з посиланням на чотирьох дипломатів та особу, знайома з переговорами.
Раніше Франція, лідер оборонної промисловості ЄС, наполягала на тому, щоб закупівлі були зосереджені лише на місцевому виробництві, а не спрямовувалися за межі ЄС.
Підписуйтесь на наш Tелеграм канал
Втім, заклик Чехії підвищує перспективу того, що Європа звернеться до збройових компаній у Південній Кореї, Туреччині та Південній Африці.
Одне з джерел повідомило, що головний дипломат ЄС Жозеп Боррель окремо зазначив, що Корея може отримати замовлення на снаряди.
Цифра в 450 тис. снарядів, за даними одного з дипломатів, була названа під час неформальної зустрічі міністрів оборони ЄС у Брюсселі в середу. Інше джерело повідомило, що прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала під час саміту лідерів ЄС у четвер сказав своїм колегам, що снаряди можуть бути отримані з-за меж ЄС, щоб допомогти блоку виконати свої обіцянки.
-
19 січня участь у засіданні міжнародної Коаліції артилерії, яка відбулась у Парижі, взяли представники 23 країн. Ця коаліція посилить спроможності Сил оборони, а також забезпечить Україну новими зразками артилерійського озброєння. Докладніше читайте в матеріалі LB.ua «Коаліція артилерії. Стратегічна перевага за рахунок ЄС».
-
23 січня в НАТО підписали контракт на постачання 200 тисяч 155-мм артснарядів, частина з них – для України.
-
Новий уряд Польщі шукає шляхи збільшення виробництва боєприпасів та військового обладнання для нового пакету допомоги Україні.
-
Франція зможе надавати ЗСУ 3 тис. снарядів калібру 155-мм щомісяця.
- Управління матеріального забезпечення оборони Швеції підписало угоду з виробником боєприпасів Nammo щодо збільшення виробництва 155-мм боєприпасів для України.