Фото: Getty Images Електростанція Реткліфф-он-Соар у Ноттінгемширі
Відмова від вугілля стала частиною стратегії Британії, спрямованої на зменшення викидів CO2, з метою досягти чистої генерації енергії до 2035 року.
Велика Британія закрила останню в країні електростанцію, що працювала на вугіллі, ставши першою розвиненою країною, котра відмовилася від використання цього джерела енергії. Про це пише BBC.
Електростанція Реткліфф-он-Соар у Ноттінгемширі повністю припинить роботу сьогодні, 30 вересня.
Велика Британія завершила еру вугілля в енергетиці, закривши електростанцію Реткліфф-он-Соар, яка працювала з 1966 року. З моменту свого запуску станція виробляла електроенергію протягом 57 років, забезпечуючи електрикою близько 2 мільйонів домогосподарств. Протягом всього існування сюди доставили понад 141 тисячу залізничних складів з вугіллям, остання партія була відвантажена у червні 2024 року.
Відмова від вугілля стала частиною стратегії Британії, спрямованої на зменшення викидів CO2, з метою досягти чистої генерації енергії до 2035 року.
Наразі уряд підтримує розвиток сонячної енергії та вітрових електростанцій, а також планує створення найбільшого у світі сховища електроенергії неподалік від Манчестера.
Нагадаємо, Швеція стала третьою європейською країною після Австрії і Бельгії, яка закрила всі вугільні електростанції. Перестала працювати електростанція Värtaverket компанії Stockholm Exergi у Стокгольмі.
Енергокриза. Британія відмовляється від газу і вугілля