Фінустанови можуть підписати спільний меморандум про уніфікацію підходів до фінмоніторингу наступного тижня.
Вже наступного тижня українські банки планують підписати спільний меморандум, яким запроваджуються уніфіковані ринкові практики і підходи до належної перевірки клієнтів і моніторингу фінансових операцій за рахунками клієнтів. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на учасників ринку.
За їхніми словами, прогнозується, що в документі буде передбачено поетапне зниження місячного ліміту операцій, після перевищення якого за відсутності підтверджених доходів буде проводитися посилений фінмоніторинг.
«Спочатку може бути запроваджено ліміт 150 тис. грн на місяць із 1 січня 2025 року, а з 1 липня його буде знижено до 100 тис. грн на місяць», — повідомив один зі співрозмовників ЗМІ.
Інше джерело уточнило, що йтиметься не лише про перекази з картки на картку — P2P-операції, які НБУ вже обмежив 150 тис. грн на місяць в одному банку, а й про перекази IBAN:
«Перший місяць нацбанківських обмежень показав, що обсяг P2P-операцій знизився на 5,2 млрд грн, однак одночасно перекази IBAN зросли на 4 млрд грн».
Співрозмовники агентства зазначили, що обидві банківські асоціації — НАБУ та Асоціація українських банків — беруть участь у цій ініціативі, при цьому вже близько половини фінустанов попередньо схвалили її. Передбачається, що до меморандуму долучиться переважна більшість банків, і він може замінити відповідну регуляцію НБУ, дія якої спливає 1 квітня 2025 року.
Українські банки — останні новини
Днями стало відомо, що Нацбанк оштрафував три українські банки і дві небанківські фінансові установи. Зокрема, регулятор зафіксував порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.
Також УНІАН повідомляв, що президент України Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким банки розкриватимуть деталі фінансових операцій на запит поліції. Документ розширює можливості НБУ щодо проведення перевірок фінансових установ.