Знайшли вихід: як жителі прикордонної Старосільської громади заготовляють ягоди

Знайшли вихід: як жителі прикордонної Старосільської громади заготовляють ягоди

Ілюстративне фото.

Збирання дикоросів — сезонна можливість підзаробити для жителів Старосільської тергромади Сарненського району. Заборона відвідувати прикордонні ліси під час війни частково обмежила місцевий промисел, проте люди знайшли вихід — почали вирощувати ягоду вдома.

У чому суть

В ягідну пору в лісах Старосільської громади були від старого до малого — збирали чорниці, ожину, журавлину. В роки війни лісові площі, де це можна робити, зменшились. Адже територія громади межує з білоруссю.

Та все ж мешканці Старого Села, Дроздинь, Вежиці, Переходичів сім’ями заготовляють ягоди, що поспіли.

— У зв’язку з війною цього року лісові квитки на заготівлю 50 тонн чорниці викупили на 60 тисяч гривень. Зараз виписуємо лісові квитки на заготівлю ожини. Половина з цих коштів піде до сільського бюджету, — розповіла Уляна Кузьмич, провідна спеціалістка фінансового відділу Старосільської сільської ради.

До того ж, аби підзаробити, люди почали більше садити на своїх городах. Як розповіла Уляна Кузьмич, найбільші плантації лохини в Сергія Павловича та Василя Комара зі Старого Села. Відвели сотки під малину майже всі мешканці чотирьох сіл громади. У всі чотири села навідуються місцеві заготівельники Альона Чурилович, Наталія Чурилович, Юрій Кузьмич,Петро Крупич, Юрій Пашкевич.

Чорниця через спеку «відходить». Тому заготівельники приймають її по 88-90 гривень за кілограм, за ожину дають по 35-40 гривень. Малину беруть по 50 гривень. Найдорожче дають за кілограм лохини — від 90 до 100 гривень.

Що було раніше

На Поліссі сезон чорниці почався рано — у червні. Ягід у лісах Сарненщини було достатньо, а ціни наприкінці червня сягали 78 гривень за кілограм.

Новини Рівне