Зеленський ввів нові санкції РНБО

Зеленський ввів нові санкції РНБО

Фото: Офіс президента України

Президент увів в дію два нові пакети санкцій РНБО проти колаборантів і компаній на тимчасово окупованих територіях.

Президент Володимир Зеленський ввів у силу ще два рішення Ради національної безпеки і оборони України про запровадження економічних санкцій. Відповідні документи розміщені на сайті глави держави в суботу, 23 грудня.   Одним з указів вводиться в дію рішення РНБО про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних санкцій щодо восьми фізичних (серед яких громадяни Кіпру, України та Росії) та 15 юридичних осіб.

Згідно з оприлюдненими додатками до рішення, до списку увійшли юридичні особи, розташовані на тимчасово окупованих територіях, які зареєструвалися у Росії.   Іншим указом вводиться в дію рішення РНБО про застосування санкцій щодо 43 фізичних осіб і 119 юридичних осіб (здебільшого з території РФ, але є й ТОВ Автодель ГАЗ, яке працює у Криму).

Підсанкційним особам блокують активи на території України, припиняють торгівельні операції та транзит ресурсів країною, анулюються ліцензії тощо.
Нагадаємо, 22 грудня Кабінет міністрів продовжив ще на один рік дію заборону ввезення в Україну товарів походженням з Росії.

На початку грудня Зеленський схвалив нові санкції проти Росії. Обмеження були запроваджені щодо 185 іноземців, переважно громадян РФ. Також до списку потрапила 181 компанія, зареєстрована у Росії. 

Джерело

Новини Рівне