Усик – Ф’юрі. У кого крутіші спаринг-партнери?

Усик – Ф’юрі. У кого крутіші спаринг-партнери?

До запланованого на 17 лютого об’єднавчого поєдинку у надважкій вазі між чемпіоном світу WBA/WBO/IBF/IBO Олександром Усиком та володарем титулу WBС Тайсоном Ф’юрі залишилося три тижні. Згідно з усталеними правилами тренувальних таборів перед масштабними боями, вже через тиждень-півтора боксери припинять спаринги, а через два – завершать активний тренувальний табір, зосередившись на медіа-заходах та підтримки пікової форми. За 20 днів до бою Усик – Ф’юрі вирішили оцінити, у кого з чемпіонів були крутіші спаринг-партнери.

Читайте також: Неймовірна цифра. В офіційних поєдинках Усик не програвав майже 14,5 років – з 2009-го

Складність вибору

Почнемо, мабуть, із головного. Усик і Ф’юрі настільки різнобічні боксери з найвищим IQ, що підібрати спаринг-партнерів, які за стилем були схожі на них – завдання дуже складне, якщо, взагалі, здійсненне. Так, у принципі відомі козирі Усика та Ф’юрі. В українця – швидкість, футворк, уміння змінювати напрямок та ритм атак. У британця – відчуття дистанції, варіативність по ходу бою, вміння підлаштовуватися під суперника і, звичайно ж, габарити, що перетворюють клінч у його виконанні на дуже грізну зброю.

Читайте також: Іноуе увійшов в історію. Достроково перемігши Тапалеса, він став абсолютним чемпіоном світу у двох вагових категоріях

Але в тому й річ, що таких боксерів – одиниці. Плюс, Усик та Ф’юрі настільки непередбачувані, що може виявитися так, що обраний план на бій і, відповідно, підготовка перестануть працювати вже з першого раунду. А якщо так, доводиться відштовхуватися від усіх відомих вступних – антропометрія, розмах рук, хоча б трохи схожий стиль або вміння працювати за завданням.

Ще один важливий момент: часто буває, що боксери не світять усіх спаринг-партнерів, щоби команда опонента не змогла отримати максимально повну картину роботи в тренувальному таборі. Тому, виходитимемо з відомих данних.

Дилема Ф’юрі

Ф’юрі значно перевершує Усика в антропометрії (зріст 206 см проти 191 см), розмаху рук (216 см проти 198 см) та вазі. У Ф’юрі більше досвіду – 35 боїв проти 21-го, і він молодший на два роки.

З іншого боку, навряд чи Циганський Король зможе витримати темп українця протягом усіх 12-ти раундів, незважаючи на легкість у ногах та ручну швидкість. Плюс, як ми переконалися з бою Ф’юрі з Нганну, порівняно невисокі опоненти можуть завдати британцю проблеми (при всьому ставленні Тайсона до поєдинку проти камерунця). При цьому Усік, дивлячись на два бою з Джошуа, проблем із габаритними бійцями не мав. Отже, дивлячись на вибір спаринг-партнерів Циганського короля, все здається очевидним: молодість (звідси швидкість і витривалість), відносно невисокий зріст та досвід.

Усик – Ф’юрі. У кого крутіші спаринг-партнери?

До бою з Усиком Ф’юрі допомагали готуватися шість боксерів. Середній вік спаринг-партнерів становив 28 років, зріст – 190 сантиметрів (практично ідеальна модель українця). На шістьох вони провели на професійному рингу 109 боїв (105 перемог, 78 – дострокових, 4 поразки). Серед них – один чемпіон світу, а на всіх вони провели два титульні поєдинки.

До бою з Усиком Ф’юрі допомагали готуватися Джай Опетая (28 років, 188 см, Кевін Лерена (31 рік, 185 см), Агрон Смакічі (33 роки, 198 см), Мозес Ітаума (19 років, 185 см), Ельвір Сендро (29 років, 194 см) та Алексіс Бар’єре (28 років, 193 см).

Читайте також: В України залишився один чемпіон світу у професійному боксі за однією з основних версій. Далакян – у ТОП-5 лідерів за часом безперервного володіння титулом

Найтитулованіший у команді – Джей Опетая, який володів титулом IBF у крузервейті, в активі якого 24 переможні бої і жодної поразки. Найдосвідченіший – Кевін Лерена – 32 бої на профі-рингу (30 перемог). Троє останніх – Ітума, Сендро і Бар’єр – поки не знали гіркоти поразок.

Завдання Усика

Як вже було сказано вище, зімітувати Ф’юрі – неймовірно складно, враховуючи боксерські навички британця, його вміння боксувати у різних стійках та непередбачуваність. Звідси, найімовірніше, і першорядне завдання – підібрати усереднений за антропометрією британця тип спаринг-партнера. При цьому, якщо Ф’юрі допомагали шість боксерів, то на сьогодні відомо про вісім спаринг-партнерів Усика.

Усик – Ф’юрі. У кого крутіші спаринг-партнери?

Тайсон Ф’юрі, Олександр Усик, фото – Getty Images

В принципі, критерії вибору були відомі раніше: шульга, зріст 200-210 см, розмах рук 200-216 см, від 79,5 кг. За два тижні команда Усика переглянула близько 50 кандидатів, які виявили бажання попрацювати в таборі українця та відповідали базовим критеріям. Зупинившись на восьми.

Середній вік боксерів, які допомагали Усику – 31,4 роки. Середній зріст – 202 сантиметри. На всіх вони провели 88 боїв (72 перемоги, 43 – дострокові, 15 поразок, нічия). Серед них немає чемпіонів світу, і на всіх – два титульні бої (включаючи поєдинок за титул WBC Silver).

Готуватися до Ф’юрі Усику допомагали Володимир Кацук (35 років, зріст 206 см), Маріуш Вах (44 роки, 202 см), Санел Хасанович (25 років, 204 см), Руан Віссер (33 роки, 207 см), Еммануель Одіасе (25) років, 190 см), Даррен Сілі (32 роки, 206 см), Даніель Лапін (26 років 198 см).

Найдосвідченіший у команді – Маріуш Вах. Поляк провів на професійному рингу 48 боїв, двічі бився у чемпіонських поєдинках. В Одіасі та Сілі – по два бою на професійному рингу, у Кацука – шість. При цьому з восьми боксерів лише двоє – Лапін та Сілі у професіоналах не програвали.

Джерело

Новини Рівне