Усик – Ф’юрі. 405 днів тролінгу та звинувачень до підписання контракту. Але не факт, що бій британця та українця відбудеться у озвучені терміни

Усик – Ф’юрі. 405 днів тролінгу та звинувачень до підписання контракту. Але не факт, що бій британця та українця відбудеться у озвучені терміни

Александр Усик, фото — Getty Images

Рік і майже півтора місяці минуло відтоді, як почалися розмови про об’єднавчий поєдинок у надважкій вазі між володарем титулу WBC Тайсоном Ф’юрі та чемпіоном світу WBA/WBO/IBF/IBO Олександром Усиком. Вперше українець викликав Циганського короля на бій після реваншу з Ентоні Джошуа – 20 серпня минулого року. Контракт на організацію бою Усик – Ф’юрі підписано 29 вересня 2023-го.

Читайте також: Арум: Усик — українець, ніколи не списуйте українців. Хто думав, що вони поб’ють росіян?

Сторони називають дві заплановані дати – 23 грудня цього року чи «січень» наступного, далеко не факт, що поєдинок відбудеться у встановлений термін. Багато в чому ситуація проясниться після 28 жовтня, коли запланований бій Ф’юрі з екс-чемпіоном UFC Френсісом Нганну. І це якраз той випадок, коли вся Україна бажатиме легкої перемоги Циганського Короля.

Що бентежить у першій даті бою Усик – Ф’юрі

Мінімальний термін між боями з Нганну та потенційним поєдинком з Усиком – два місяці. Простіше кажучи, за 60 днів Циганському королю треба буде двічі вийти на пік форми. Завдання не те, щоб не вирішуване, але досить складне.

Але є значно серйозніша проблема з проведенням бою Усик – Ф’юрі 23 грудня.

Що може завадити бою Усик – Ф’юрі 23 грудня

Травма або серйозна шкода, отримана Ф’юрі в бою з Нганну. Втім, перша частина можливої проблеми стосується й Усика: так, Олександр – професіонал, але пошкодження у боксі – штука не передбачувана, а порівняно недавнє перенесення реваншу українця з Джошуа лише підтверджує тезу, що навіть у підготовчий період можна отримати пошкодження. Але все ж таки, такий варіант розвитку подій менш ймовірний, ніж травма, отримана в бою.

Усик – Ф’юрі. 405 днів тролінгу та звинувачень до підписання контракту. Але не факт, що бій британця та українця відбудеться у озвучені терміни

Френсіс Нганну, Getty Images

Ще більш проблемною є ситуація з можливими пошкодженнями Ф’юрі в бою з Нганну. Френсіс – професійний боєць-супертяж з неймовірно потужним ударом. Якщо бій Ф’юрі – Нганну все ж таки буде повноцінним поєдинком, а не шоу, є ймовірність, що певну кількість ударів Френсіса Циганський король пропустить. У Ф’юрі неймовірне міцне підборіддя, що витримувало бомби Вайлдера, але як відомо, шкода від ударів буває різною. Наприклад, не настільки могутній як Бронзовий бомбардувальник у плані боксерської могутності Валлін, завдав Фьюрі такі розтини, що Циганському королю після бою наклали понад 40 швів.

Читайте також: Красюк: У Усика та Ф’юрі окремі контракти з організаторами

Нганну бити вміє. З 17-ти його перемог у UFC – 12 нокаутом. У нігерійця є динаміт у кулаках, а враховуючи, що серйозної боксерської техніки Френсіс не має, будь-який донесений до мети «кострубатий» удар може створити проблеми Ф’юрі.

Наскільки сам Ф’юрі звик битися у такому ритмі

Цілком. Два місяці між боями, з огляду на рівень опозиції – доволі частий показник для британця. Опустимо стартовий період його кар’єри, хоча показник у дев’ять (!) боїв за 294 дні теж неймовірно вражає. Просто Ф’юрі мав й інші показові відрізки.

Читайте також: Ф’юрі запросив австралійця Опетая як спаринг-партнер для підготовки до бою з Усиком

Приміром, два місяці перерви мав Циганський корой між боями із Заком Пейджем і Марсело Насіменту наприкінці 2010-го початку 2011-го. Причому перший бій був у Канаді, другий у Британії. У чотири місяці Ф’юрі вмістив три бої: перший – з Чісорою, поєдинки з Фірта та Паджкичем того ж 2011-го. Зрештою, два місяці пройшло між боями Ф’юрі з Сефері та П’янетою після повернення британця у великий бокс у 2018-му. Та й перерва між боями зі Шварцем і вже згаданим Валліном у 2019-му була лише три місяці.

Іншими словами, якщо Ф’юрі не відчуває небезпеки в опозиції і розуміє, що на підготовку багато часу не знадобиться, він може битися з неймовірною частотою для нинішнього боксу в цілому та надважкої ваги зокрема. Цілком імовірно, що бій з Нганну у стратегії Ф’юрі – просто один із етапів, якщо хочете, гарний спаринг за великі гроші на шляху до поєдинку з Усиком.

Усик – Ф’юрі. 405 днів тролінгу та звинувачень до підписання контракту. Але не факт, що бій британця та українця відбудеться у озвучені терміни

Тайсон Ф’юрі та Олександр Усик, фото – Getty Images

Ідеальний розвиток подій для бою Ф’юрі – Усик

Мабуть, найкращий варіант для бою Ф’юрі – Усик – це впевнена перемога Ф’юрі над Нганну. Бажано, швидка та без шкоди. Якщо виграє Френсіс, Ф’юрі може захотіти реванш із камерунцем, навіть відклавши бій з українцем – із ВВВ у Циганського Короля все дуже ок. Якщо ж Ф’юрі виграє з травмою чи серйозними ушкодженнями – бій із Усиком може бути перенесений за медичними показниками.

За даними ЗМІ, Усик збирається відвідати бій Ф’юрі – Нганну. Сподіваємося, що приїзд Олександра виявиться фартовим, і все складеться якнайкраще як для його бою з Ф’юрі, так і в цілому для боксу. Бій Усик – Ф’юрі – надто гучний, потрібний і важливий, щоб він таки відбувся.

Джерело

Новини Рівне