Українцям розповіли, як їх штрафуватимуть по-європейськи

Багато українських водіїв, переважно жінок, на сьогоднішній день вимушено перебувають за кордоном, причому не всі знають вимоги місцевого законодавства.

Багато українських водіїв, переважно жінок, на сьогоднішній день вимушено перебувають за кордоном, причому далеко не всі знають вимоги місцевого законодавства як щодо дорожнього руху, так і з комплектації транспортного засобу.

Іноді українці можуть заробити величезний штраф за тріщину на лобовому склі.

Наприклад, в Іспанії взимку діє правило, яким вікно автомобіля не повинно мати значних пошкоджень, заклеєне нерегламентованими наклейками або снігом.

Якщо поліція визнає, що з перерахованого погіршує видимість водія, останнього можуть оштрафувати на 200 євро, що за актуальним курсом становить понад 8000 гривень.

Також в Іспанії можна отримати штраф у 80 євро (3300 грн), якщо номерний знак автомобіля частково закритий (забруднений) та його неможливо правильно прочитати.

Автомобілістам, які використовують несправні склоочисники, загрожує аналогічний штраф.

Це пов’язано з тим, що учасники дорожнього руху можуть бути не в змозі належним чином бачити дорогу попереду, що може серйозно вплинути на безпеку.

Торік максимальний штраф за порушення правил дорожнього руху на польських дорогах було збільшено з 5 тис. злотих (1,08 тис. євро) до 30 тис. злотих (6,5 тис. євро).

У Чеській Республіці діє бальна система штрафів за порушення правил дорожнього руху.

Принцип її роботи досить простий: за деякі провини водій отримує не лише грошовий штраф, а й штрафні бали (від 2 до 7).

З кожним порушенням бали підсумовуються, і коли недолугий водій накопичить 12 балів, його на один рік позбавлять прав водія.

У Німеччині згідно з останніми опитуваннями, 96% німців самі оцінюють себе як „дуже хороших“ або „досить хороших“ водіїв, оскільки дотримуватися правил і намагатися їх не порушувати, у них вважається нормою.

Щороку кількість аварій зі смертельним наслідком на дорогах Німеччини падає.

Причиною тому є наявність реєстру штрафних пунктів міста Фленсбург (або Punkte in Flensburg), які „на нагороду“ за правопорушення отримує водій.

Новини Рівне