Україна програла Бельгії у півфіналі Кубка претендентів

Наші волейболісти взяли два стартові сети, але не змогли довести матч до переможного результату

Сьогодні у китайському місті Ліньї пройшли два півфінальні матчі чоловічого Кубку претендентів Міжнародної федерації волейболу (ФІВБ). Збірна України грала із командою Бельгії.

Порівняно з чвертьфінальним поєдинком, у якому українці обіграли Чилі 3:1, головний тренер нашої збірної Рауль Лосано провів у стартовому складі кілька замін. І це спрацювало. У першому сеті українські волейболісти майже одразу вийшли вперед 4:3, потім зробили непоганий заділ у три-п'ять очок (9:6, 12:7, 19:16, 22:18) і втримали цю перевагу до кінця 25:21.

Друга партія вже проходила з перемінним успіхом – то одна команда вела у рахунку, то інша. Так тривало до рахунку 15:15, після чого українці здобули п'ять очок поспіль 20:15 і це зумовило остаточний підсумок – 25:20.

На жаль, але третій сет у нашої збірної не вийшов. Все вирішилося в середині партії, коли бельгійці з рахунку 10:11 різко пішли вперед 11:19. Не допомогли й заміни, які зробив Рауль Лосано. Сет був програний 15:25.

Рівна гра суперників була у четвертому сеті. І все ж наприкінці збірна Бельгії виглядала трохи краще – 21:25.

Тож доля матчу вирішувалася на тай-брейку. До рахунку 4:4 суперники йшли врівень, а потім Бельгія пішла на зміну сторін лідером 5:8. Наздогнати суперників уже не вдалося – 11.15.

Наша команда провела матч у такому складі: Олександр Наложний (набрав 5 очок), Віктор Шаповал (9), Максим Дрозд (16), Євген Кисилюк (17), Олександр Коваль (8), Сергій Євстратов (0), Ярослав Пампушко (ліберо) – стартовий. На заміну виходили: Данило Уривкін (4), Дмитро Долгополов (0), Микита Лубан (3)

В іншому півфіналі збірна Китаю перемогла Єгипет із рахунком 3:0.

Кубок претендентів ФІВБ. Чоловіки.
Ліньї (Китай). Півфінал. 6 липня
Україна – Бельгія

2:3 (25:21, 25:20, 15:25, 21:25, 11:15)
Китай – Єгипет
3:0 (25:15, 27:25, 25:19)

Таким чином, завтра 7 липня у фіналі Кубка претендентів зіграють збірні Китаю та Бєльгії, а у поєдинку за третє місце зустрінуться Єгипет і Україна.

Визначились фіналістки й у жіночому турнірі. Тут збірна Пуерто-Ріко обіграла Бельгію 3:0, а Чехія так само завдала поразки В'єтнаму.

Кубок претендентів ФІВБ. Жінки.
Маніла (Філіппіни). Півфінал. 6 липня
Пуерто-Ріко – Бельгія

3:0 (25:19, 25:15, 25:16)
Чехія – В'єтнам
3:0 (25:19, 25:14, 25:19)

У фіналі 7 липня зустрінуться волейболістки Пуерто-Ріко та Чехії, а за бронзу змагатимуться збірні Бельгії та В'єтнаму.