Україна продовжила на рік заборону товарів з РФ

Україна продовжила на рік заборону товарів з РФ

Фото: Пресслужба Кабміну Кабмін продовжиі на рік заборону російських товарів

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року будь-яка торгівля з країною-агресором заборонена. Виключенням є транзит газу.

Кабінет міністрів продовжив ще на один рік дію заборону ввезення в Україну товарів походженням з Росії. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук в Telegram у п’ятницю, 22 грудня.

Дію постанови від 30 грудня 2015 року № 1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації» продовжено до 31 грудня 2024 року. (включно).

Також уряд продовжив дію постанови від 30 грудня 2015 року № 1146 «Про ставки ввізного мита стосовно товарів, що походять з Російської Федерації» до 31 грудня 2024 року.

Як відомо, у грудні 2015 року уряд ухвалив дві постанови щодо обмеження торгівлі з Росією. Це відбулося через те, що Росія з 1 січня 2016 року в односторонньому порядку припинила дію Договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД стосовно України, у зв`язку з чим до товарів українського походження почало застосовуватися ввізне мито.

Зокрема, постановою №1147 заборонявся широкий спектр російських товарів, як промислових, так продовольчих.

Постанова №1146 встановила ставки ввізного мита щодо імпорту товарів, країною походження яких є РФ.

Обидва документи продовжуються кожен рік у грудні.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року будь-яка торгівля з країною-агресором заборонена. Виключенням є транзит газу. Поточна транзитна угода між Нафтогазом і російським Газпромом укладена наприкінці 2019 року терміном на п’ять років. Попри війну Україна дозволяє російському газу проходити через свою територію в Австрію, Словаччину, Італію та Угорщину.

Нагадаємо, на початку грудня президент Володимир Зеленський схвалив нові санкції проти Росії. Обмеження були запроваджені щодо 185 іноземців, переважно громадян РФ. Також до списку потрапила 181 компанія, зареєстрована у Росії. 

Джерело

Новини Рівне