Україна отримала від Японії майже мільярд доларів допомоги

Україна отримала від Японії майже мільярд доларів допомоги

Фото: REUTERS/THAIER AL-SUDANI

Україна отримала від Японії фінансову допомогу у розмірі приблизно 950 мільйонів доларів. Кошти будуть спрямовані на відшкодування невідкладних та пріоритетних потреб у сфері відновлення та соціальної допомоги в Україні, повідомили в пресслужбі Мінфіну. 

Проєкт фінансування складається з гранту Японії у розмірі 52,4 мільйона доларів в рамках проєкту «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей» (HOPE), а також з позики від уряду Японії обсягом 900 мільйонів доларів через проєкт «Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності» (INSPIRE).

Проєкт INSPIRE фінансується шляхом позики Світового банку на суму 1,2 мільярда доларів та націлен на забезпечення соціального захисту вразливих верств населення, реформи політики та підвищення адаптивності системи соціальної підтримки.

Важливим етапом є також проєкт HOPE, який спрямований на відбудову інфраструктури в областях, постраждалих від бойових дій. Ці гроші підтримають власників осель у ремонті  будинків, які зазнали помірних пошкоджень, а також сприятимуть реформам для покращення результатів відбудови та узгодженості з цілями української євроінтеграції.

Раніше, 7 грудня, прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда анонсував готовність виділити для України додаткові 4,5 мільярда доларів для відновлення від наслідків російської агресії. За 2023 рік Україна вже отримала 39 мільярдів доларів зовнішнього фінансування, а до кінця року ця сума сягне близько 42,3 мільярда доларів. 

Джерело

Новини Рівне