Під час заняття.
Захід з тактичної медицини для цивільних провів Андрій Опалько — медик 60 батальйону «Поліські вовки». Охочих зібрав через соцмережі і знайомих.
У чому суть
27 липня в міському парку «Залізничник» зібралося 15 містян — вони вирішили пройти експрес-навчання з надання домедичної допомоги. Ініціатором заходу став Андрій Опалько. Бойовий медик пояснює свою ідею простою причиною:
Андрій показує, як накладати собі турнікет.Фото: СарниNews.City
— Доки я тут на лікуванні та реабілітації, то теж можу бути корисним. В нас недостатньо заходів, які навчають людей уникати небезпеки та діяти в непередбачуваних обставинах. В умовах воєнного стану ці знання та навики прямо пропорційні можливості вижити. Це реально важливо як для військових, так і для цивільного населення.
Тренування з накладання турнікету на ногу.СарниNews.City
Андрій показує, як зупинити кровотечу методом тиснення на рану.СарниNews.City
Тренування з накладання турнікету на руку.СарниNews.City
Учасники вчаться тампонувати рану.СарниNews.City
Андрій показує, як накладати турнікет.СарниNews.City
Учасники заходу.СарниNews.City
Захід включав теоретичну та практичну частини, а також коротку сесію питань-відповідей. Учасники прослухали, як діяти в разі кровотеч, зупинки дихання, травм тіла та голови. Вчилися накладати турнікет, працювати з бандажами та різними типами перев’язок.
Учасниця Маша вчиться накладати бандаж.Фото: СарниNews.City
— Я давно хотіла пройти таке навчання. Більше того, я ще із задоволенням пройшла б вишкіл, який включає стрільбу, базові навики самозахисту, оскільки це дуже потрібно для жінок у нинішній час. Усі бачили, що пережили люди на тимчасово окупованих територіях. Тож ми маємо вміти себе захищати, — розповіла учасниця Маша.
Учасники заходу разом з бойовим медиком Андрієм Опальком.Фото: СарниNews.City
Навчання було безкоштовним, але з можливістю задонатити. Нині Андрій Опалько збирає кошти на авто для побратимів із 60-го батальйону 104 бригади. Підтримати збір можна за лінком на Монобанку.
Що було раніше
У червні в Сарнах вперше з початку повномасштабного вторгнення працювала мобільна бригада Рівненського обласного центру служби крові. Донорами стали 60 місцевих жителів. Хто ці люди та навіщо потрібна кров — дізнавалися СарниNews.City.