Водіям нагадали про штраф за номерні знаки, який можна отримати через негоду

Українці, які володіють автомобілем, повинні знати, що взимку їх можуть оштрафувати за номерні знаки. Взимку через несприятливі погодні умови збільшується кількість дорожньо-транспортних пригод.

Однак водії все одно можуть бути оштрафовані за номерні знаки взимку.

Зазначається, що багато водіїв не вважають це правопорушенням і можуть бути покарані. Патрульні можуть зупиняти на дорозі автомобілі з брудними номерами.

Повідомляється, що в такій ситуації може опинитися будь-хто взимку, коли тане сніг і використовуються спеціальні суміші для боротьби з ожеледицею.

Штрафи за такі правопорушення значно зросли. Якщо правопорушення скоєно вперше, на водія накладається штраф у розмірі 1190 гривень (стаття 121-3, частина 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Юристи зазначають, що якщо номерний знак забруднений, водієві забороняється керувати транспортним засобом, якщо символ на номерному знаку не може бути чітко ідентифікований з відстані 20 метрів, відповідно до Закону про дорожній рух 2.9.c.

Слід зазначити, що штраф може бути накладений навіть у тому випадку, якщо на номерному знаку розбірливо читається лише одна літера, а інші літери видно чітко.

Однак єдиною підставою для накладення штрафу є фото- або відеозйомка номерного знака, зроблена інспектором з відстані 20 метрів, на якій номерний знак не видно. Слід пам’ятати, що крім візуального огляду проводяться спеціальні вимірювання.

Якщо водія транспортного засобу з такою проблемою зупинили, адвокат радить водієві негайно очистити і протерти номерний знак.

І попросити інспектора пред’явити фото- або відеодокази того, що ваш транспортний засіб експлуатується з номерним знаком, який не читається на відстані 20 метрів.

Новини Рівне