Виробництво бронетехніки в Україні збільшилося у п’ять разів, – Камишін


Фото: СНБО

Порівняно із весною 2023 року українські оборонні заводи збільшили виробництво бронетехніки у 5 разів. Зокрема, випуск українських САУ «Богдана» збільшився до 6 одиниць на місяць і цю цифру планують збільшувати.

Про це під час брифінгу розповів міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, – пише «УП».

«Із прогнозованого зростання нашого ВВП на 4,9% частка ОПК складає 1,5%. Ми доводимо, що оборонка буде локомотивом нашого відновлення… Ми ще не там, де можемо закрити усі свої потреби власним виробництвом, але стратегічно усі наші потреби у броньованих машинах зможуть задовольняти кілька українських компаній, в тому числі приватних. Так само ми кратно (більш як у 2 рази − УП) наростили випуск українських протитанкових комплексів, які на фронті зарекомендували себе часом навіть краще за іноземні аналоги», – зазначив він.

Камишін підкреслив, що державні і приватні компанії за 2023 рік виробили у 3,4 раза більше броньованої техніки ніж у 2022-му. А оборонка збільшила випуск українських САУ «Богдана» до 6 одиниць на місяць і планує збільшувати цю цифру. Крім того державні заводи вп’ятеро наростили випуск БТРів.

  • На початку грудня стало відомо, що Україна вперше почала виробляти по шість САУ «Богдана» на місяць, а від партнерів отримала дефіцитні ракети і нові ЗРК.
  • Укроборонпром заявив, що до кінця поточного року забезпечить Сили оборони сотнями нових безпілотників.
  • Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що Україна виробляє десятки так званих українських шахедів на місяць, які є аналогами іранських безпілотників.
  • Німецький оборонний концерн Rheinmetall та “Українська оборонна промисловість” (“Укроборонпром”) утворили спільне підприємство. Нове підприємтсво буде здійснювати обслуговування та ремонт техніки, поставленої партнерами Україні. 
Новини Рівне