Верховний суд ЄС визнав незаконним рішення УЄФА та ФІФА блокувати Суперлігу

Верховний суд ЄС визнав незаконним рішення УЄФА та ФІФА блокувати Суперлігу

Александер Чеферин, фото — Getty Images

Верховний суд Європейського Союзу визнав незаконним рішення ФІФА та УЄФА щодо блокування Суперліги. Суд оголосив, що функціонери порушили європейське законодавство щодо конкуренції.

“Правила ФІФА та УЄФА, згідно з якими будь-які нові міжклубні футбольні проекти, такі як Суперліга, підлягають попередньому схваленню і забороняють клубам та гравцям брати участь у цих змаганнях, є незаконними. Для правил ФІФА та УЄФА не існує рамок, які гарантують, що вони будуть прозорими , об’єктивними, недискримінаційними та пропорційними”, – йдеться у заяві Суду.

Нагадаємо, 2021 року 12 європейських топ-клубів оголосили про створення Суперліги – закритого турніру, який має стати альтернативою Ліги чемпіонів. Головою турніру було призначено главу мадридського Реала Флорентіно Переса.

УЄФА та ФІФА виступили проти створення Суперліги. Функціонери пригрозили виключенням із єврокубків для тих клубів, які братимуть участь у новому турнірі. Президент УЄФА Александер Чеферін заявив, що проект закінчено “на найближчі 20 років”.

Клуби Суперліги подали до суду на рішення ФІФА та УЄФА щодо блокування. Творці нового турніру заявили, що УЄФА порушив європейське законодавство, зловживши монополією на футбольному ринку.

Джерело

Новини Рівне