Вайлдер може піти, Джошуа і Паркер довели елітарність, але поки що до Усика їм далеко. Як вечір боксу в Ер-Ріяді змінив розклади у надважкій вазі

Вайлдер може піти, Джошуа і Паркер довели елітарність, але поки що до Усика їм далеко. Як вечір боксу в Ер-Ріяді змінив розклади у надважкій вазі

Энтони Джошуа — Отто Валлин. Фото — Getty Images

Вечір боксу, організований Саудівською Аравією 23 грудня в Ер-Ріяді, вдався на славу. У ньому вистачало всього: брутальної перемоги (Джошуа над Валліном), гучного апсета (поразка Вайлдера від Паркера), яскравого нокауту (Санчес у бою з Фа), гучного повернення (Дюбуа в поєдинку з Міллером) і просто спокійних і залужених перемог (Бівол Артуром). Але головна «заслуга» «Судного дня» – серйозна зміна розкладів у надважкій вазі наприкінці 2023 року. Розбираємось.

Дивіться також: Джошуа – Валлін. Відео огляд бою за 23 грудня

Зміна перша. Повернувся колишній Джошуа

Поразка від Руїса, тотальний деклас у двох боях з Усиком, ментальні проблеми, що вилилися в часті зміни тренерів, поставили під сумнів елітний рівень Джошуа. Не додавали оптимізму і не найяскравіших перемог над Франкліном і Геленіусом. Здавалося, що Ентоні просто зламався психологічно, втративши одні з головних своїх козирів – спортивну агресивність із характером та звірину міць. Джошуа, складалося таке враження, просто відпрацьовував свій багатомільйонний контракт з DAZN, не особливо переймаючись спадщиною.

Вайлдер може піти, Джошуа і Паркер довели елітарність, але поки що до Усика їм далеко. Як вечір боксу в Ер-Ріяді змінив розклади у надважкій вазі

Карл Фроч та Ентоні Джошуа, Getty Images

Але останні події все змінили. По-перше, це підписаний контракт на бій з Вайлдером (до свого бою з Паркером американець виглядав явним фаворитом протистояння з Джошуа), яким Ентоні дав зрозуміти, що готовий ризикувати і битися. По-друге, бій з Валліном – міцним і незручним опонентом, з яким, до речі, намучився Ф’юрі. Джошуа просто знищив шведа, виявивши найкращу версію себе: міць, натиск, холоднокровність убивці в рингу.

Читайте також: Джошуа: Ти хороший настільки, наскільки хороша твоя команда. У Усика команда відмінна

Тепер ми знаємо, що бій з Вайлдером під питанням, але Джошуа показав, що його рано списувати з рахунком, і зустріч Ентоні з переможцем бою Усик – Ф’юрі – є абсолютно реальним сценарієм. Як і чемпіонський поєдинок за однією з версій.

Зміна друга. Паркер – елітний супертяж нинішньої епохи

Те, що новозеландець – боєць із характером, дуже дисциплінований та вольовий, ми знали давно. Те, що Паркер має непогану школу – було видно з його попередніх боїв. Але хто міг подумати, що цих якостей вистачить, щоб обіграти одного з найгрізніших панчерів сучасності, причому, не надавши йому жодного шансу на успіх.

Дивіться також: Вайлдер – Паркер. Відео огляд бою за 23 грудня

Якби на місці Паркера хтось інший, успіх у бою з Вайлдером можна було б списати на вдалий збіг обставин, що правда. Але з іншого боку, Паркер справді провів ідеальний поєдинок у потрібний час та ідеально скористався слабкостями конкурента. А це вже є ознакою високого класу.

Читайте також: Джозеф Паркер: Усі мали інші плани, але моя перемога — план Бога

Ну і головний момент: із топ-5 боксерів надважкої ваги Паркер – наймолодший. Джозефу всього 31, він уже був чемпіоном світу у Королівському дивізіоні і, здається, стане ним ще раз. Причому, цілком імовірно, ще до відходу зі сцени великої трійки – Усик, Ф’юрі та Джошуа, яка може бути зайнята розбірками між собою.

Зміна третя. Вайлдер здає

Ми вже писали вище, у бою з Паркером обставини зіграли проти Бронзового бомбардувальника. Тривалий простій, ідеальна форма та готовність опонента, вік – у всіх цих компонентах Деонтей програв.

Вайлдер може піти, Джошуа і Паркер довели елітарність, але поки що до Усика їм далеко. Як вечір боксу в Ер-Ріяді змінив розклади у надважкій вазі

Деонтей Вайлдер і Джозеф Паркер. Фото – Getty Images

Але здається, річ не тільки в обставинах. Фізичний спад внаслідок віку та проведених боїв та підготовки до них, здається, зробили свою справу, нівелювавши головний козир Бомбардувальника – фантастичний удар. Відсутність школи (початок серйозних занять боксом у 19 років) не дозволяють Деонтею перебудуватися по ходу боїв, зате дають можливість розумному в боксерському плані опоненту легко читати американця, перетворюючи того з топа на звичайного доброго бійця (не боксера).

Читайте також: Вайлдер: Я повернуся, а якщо ні, то це було дуже яскраво

Можливо, розуміє це і сам Вайлдер, який має контракт на пару боїв з Джошуа, але він не впевнений ні у своєму поверненні, ні в тому, що ці поєдинки відбудуться після його програшу Паркеру. Але у будь-якому разі, своїм виступом Деонтей ще раз довів: час не шкодує нікого, але добрий боксер спортивне «старіння» може уповільнити школою. Звичайному зробити це майже неможливо.

Зміна четверта. Кабаєл даремно витратив шість років, але ще може пошуміти

Ще один малопомітний на тлі апсета в бою Вайлдер – Паркер несподіваний результат – дострокова перемога Агіта Кабаєла над росіянином, який поки не мав поразок та до зустрічі з німцем набив 17 нокаутів у 18-ти проведених боях, Арсланбеком Махмудовим.

Так, Махмудов – точно не елітарний боєць, та його грамотно вели та розкручували, але тотальний деклас, який йому влаштував Кабаєл, справді вражає. Погодьтеся, тричі за раунд відправити суперника в нокдаун ударами по корпусу – ознака класу та інтелекту. При цьому сам Агіт «грізному» панчеру нічого не дав зробити.

Вайлдер може піти, Джошуа і Паркер довели елітарність, але поки що до Усика їм далеко. Як вечір боксу в Ер-Ріяді змінив розклади у надважкій вазі

Агіт Кабаєл та Андрій Руденко, mdr.de

У зв’язку з цим трохи прикро, що після виграшу ще у досить праймового Чисори в 2017-му році, Кабайєл «проваляв дурня», боксуючи з бійцями третього ешелону, Андрія Руденка можна віднести в другий, і просто втрачаючи золоті роки.

Але, як і у випадку з Паркером, головний козир німця, окрім непоганої технічної оснащеності – вік. Кабайєлу – 31 рік, бій із Махмудовим підняв до нього інтерес і повернув до ТОП дивізіону. І якщо він зможе «вирвати» найближчим часом ще одного гучного суперника, а його менеджмент почне займатися справою, ми матимемо яскравого бійця, а сам Агіт – титульний бій.

Зміна п’ята. Дюбуа все ще у грі

Після поразки від Усика, причому саме у плані показаного рівня боксу та характеру, багато хто списав Даніеля Дюбуа з навколотопів дивізіону. У суботу ввечері британець довів, що це робити зарано.

Дивіться також: Дюбуа – Міллер. Відео огляд бою за 23 грудня

Так, американець Джаррелл Міллер не той, що був до своєї дискваліфікації за вживання заборонених препаратів, але боєць, що все ще високо котирується, з хорошим списком і потужним ударом. Дюбуа не просто перебоксував Міллера (боксерський рівень двох бійців не можна порівняти), а й витримав кілька неприємних влучень і навіть завершив бій достроково. Так, навряд чи Дюбуа в найближчій перспективі отримає титульний бій, але з огляду на те, що Даніель наймолодший боєць у ТОП-10 дивізіону (26 років) у нього чудові шанси таки приміряти корону суперважкого дивізіону.

Поки що стабільність. Усик – поза конкуренцією у дивізіоні

Відразу обмовимося. Ми оцінюємо стан/рівень боксерів на кінець 2023 року, виходячи з проведених ними поєдинків. Якщо відштовхуватися від цих даних, можна сміливо стверджувати, що жоден з топів надважкої ваги до рівня Усика не дотягує.

Ф’юрі, у формі, в якій він був у бою з Нганну, не виглядає бійцем, здатним зупинити Усика.

Джошуа у поєдинку з Валлінном виглядав дуже потужно, але чи дозволить ментальний настрій Ентоні після двох поразок взяти реванш у Усика, і чи вистачить скіллів британця для перемоги над українцем – велике питання.

Паркер чудово виступив проти Вайлдера, але порівнювати боксерські навички американця та Усика – смішно. А з огляду на антропометрію Джозефа, здається, він точно не складе великих проблем для українця.

Дивіться також: Хргович – Де Морі. Відео огляд бою за 23 грудня

Хргович, нокаутувавши австралійського ветерана Де Морі вже у першому раунді, просто не дав можливості оцінити свій стан та форму. Дюбуа навряд чи ризикне вдруге поспіль потрапити під українську ковзанку, а Санчесу просто рано з усіх точок зору влазити у розбирання найкращих і медійніших бійців дивізіону.

Подивимося, наскільки збудуться наші прогнози і чи будуть вірні припущення.

Джерело

Новини Рівне