В Україну після року роботи в Антарктиці повернулася 28-ма експедиція

В Україну після року роботи в Антарктиці повернулася 28-ма експедиція

Зміст

Учасники 28-ї Української антарктичної експедиції повернулася додому в четвер, 18 квітня

Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр. 

Зимівники подолали тривалий шлях. З української антарктичної станції «Академік Вернадський» до Чилі їх доправило наше судно «Ноосфера». У протоці Дрейка полярників застала найбільш штормова погода за весь час антарктичних місій під прапором України. З Чилі полярники дісталися літаками Польщі, а вже звідти автобусом приїхали в Україну.

В Україну після року роботи в Антарктиці повернулася 28-ма експедиція

Фото: Анна Торгоненко / facebook.com/AntarcticCenter

28-ма Українська антарктична експедиція працювала на станції «Академік Вернадський» упродовж року. Команда проводила геофізичні, метеорологічні та біологічні дослідження, а також підтримувала життєдіяльність станції.

Читайте також: День народження станції «Академік Вернадський»: чому для України важливо досліджувати Антарктиду

Зокрема, науковці спостерігали за магнітним полем Землі, іоносферою, глобальною грозовою активністю, озоновим шаром, кліматом, живим світом Антарктики тощо. Експедиція значно розширила географію польових досліджень у морі та змогла провести повніші спостереження за птахами та ссавцями завдяки вдосконаленню зв’язку й логістики, а також використанню дронів. 

Очолював 28-му УАЕ полярник-рекордсмен Богдан Гаврилюк, який був у десятій зимівлі. Між нинішньою та попередньою експедиціями він захищав Україну, а після повернення знову піде на службу. 

  • 2 квітня на станції почала роботу 29-та УАЕ, яка вирушила з України 11 березня. Вона продовжить розпочаті дослідження та спостереження. Більшість із них тривають десятиліттями і є цінними для глобальної науки. Зокрема, на станції – одні з найдовших в Антарктиці ряди вимірювань показників клімату, озонового шару, магнітного поля Землі
Новини Рівне