Шмигаль: Україні на власні потреби вистачить чверті врожаю

Шмигаль: Україні на власні потреби вистачить чверті врожаю

Фото: t.me/Denys_Smyhal

Нинішнього року в Україні прогнозують 79 мільйонів тонн урожаю. І на власні потреби країні вистачить 25% від цього обсягу, решта буде спрямована на подолання голоду у світі. Про це під час ІІ Міжнародного саміту Grain from Ukraine заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмігаль.

— Нинішній прогноз урожаю в Україні – понад 79 млн. тонн. Для внутрішніх потреб достатньо 25%, решту направляємо туди, де є загроза голоду. До програми «Grain from Ukraine» приєдналися 30 країн та міжнародних організацій, які залучили 180 млн доларів. 170 тис. тонн продовольства попрямували до Ефіопії, Сомалі та Кенії. Ще 25 тис. тонн відправимо до Нігерії, – зазначив він.

Глава уряду наголосив, що український аграрний експорт був і буде стабілізуючим фактором на світовому ринку продовольства. При цьому на захоплених українських теренах Росія викрала мільйони тонн зернових на суму близько 1 млрд доларів. Вона прагне максимально загострити глобальну продовольчу кризу, наголосив Шмигаль.

Раніше глава держави Володимир Зеленський заявив, що Україна домовилася з партнерами щодо отримання військових кораблів для забезпечення безпеки суден у «зерновому коридорі» у Чорному морі. Він наголосив, що Україна вважає створення «зернового коридору» без Росії одним із найбільших досягнень за рік. При цьому Україна працює над тим, щоб забезпечити безпеку кораблів, які йдуть цим коридором.

Джерело

Новини Рівне